Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Poważna kontuzja Grzegorza Tkaczyka

Grzegorz Tkaczyk miał być wzmocnieniem reprezentacji piłkarzy ręcznych na styczniowych mistrzostwach Europy w Polsce, ale doznał poważnego urazu i jego występ jest wykluczony.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Około pół roku może potrwać leczenie i rehabilitacja piłkarza ręcznego Vive Tauronu Kielce, który zmaga się z poważną kontuzją ręki. Zawodnik poinformował o tym dziennikarzy w sobotę.

Tkaczyk nie zagrał w sobotnim meczu Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje, wygranym przez kielczan 23:20. Jak poinformowano na stronie Vive, zawodnik zmaga się "z poważną kontuzją - zerwania mięśnia nadgrzebieniowego". Dotyczy ona ręki rzucającej.

Reklama

- Urazu nabawiłem się w meczu z Orlen Wisłą Płock, czyli dosyć dawno. W zasadzie do poniedziałku, kiedy pojechałem na badania do Poznania, nie wiedziałem, że coś takiego mam. Myślałem, że to drobniejsza sprawa - powiedział dziennikarzom zawodnik. Dodał, że w najbliższy wtorek czeka go zabieg.

- Lekarz poinformował mnie, że przerwa potrwa około sześciu miesięcy na leczenie i rehabilitację - poinformował Tkaczyk. Zaznaczył, że wiele będzie zależało od operacji.

34-letni Tkaczyk to wielokrotny reprezentant Polski, m.in. wicemistrz świata (2007) oraz uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008). Od 2011 związany jest z kieleckim Vive, w którym pełni rolę kapitana. Z zespołem dwukrotnie wystąpił w Final Four Ligi Mistrzów (2013 i 2015). W obu turniejach "żółto-biało-niebiescy" zajęli trzecie miejsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL