Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Polska współgospodarzem mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w 2023 roku!

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji. Wspólną kandydaturę zaakceptował Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) na kongresie w Soczi.

Do organizacji MŚ 2023 aplikację złożyła Polska wspólnie ze Szwecją oraz Węgry.

Mundial szczypiornistów po raz pierwszy w historii odbędzie się w naszym kraju. Szwedzi byli gospodarzami MŚ już trzykrotnie (1954, 1967 i 2011).

"Biało-czerwoni" mają na koncie cztery medale czempionatu globu. W 2007 roku w Niemczech Polacy zostali wicemistrzami świata. Trzykrotnie też stali na najniższym stopniu podium (1982, 2009 i 2015). Szwecja natomiast to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii. Skandynawowie zdobyli aż 11 medali mistrzostw świata, w tym cztery złote.

Reklama

Najbliższy mundial mężczyzn odbędzie się w styczniu 2017 roku we Francji, a kolejny dwa lata później - o który starała się również Polska - zorganizują wspólnie Duńczycy i Niemcy. W Soczi zdecydowano również, że mistrzostwa świata w 2021 roku zorganizuje Egipt, skąd pochodzi szef IHF Hassan Moustafa.

W przyszłym roku Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy mężczyzn, a Szwecja kobiet. Ponadto w 2020 roku Skandynawowie wraz z Norwegią i Austrią zorganizują mistrzostwa Europy mężczyzn.

- To ogromny sukces polskiej piłki ręcznej! Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, w 2023 roku będziemy gościć w naszym kraju najlepszych szczypiornistów świata, a przecież już w styczniu 2016 roku w Polsce odbędą się mistrzostwa Europy seniorów - powiedział prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki po zwycięstwie kandydatury Polski i Szwecji.

- Dziękuję szwedzkiej federacji, która jest niezwykle odpowiedzialnym i doświadczonym partnerem - dodał Kraśnicki.

Zobacz materiał wideo:

Leszek Salva

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje