Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

​Polska - Macedonia 24-23. Syprzak ledwie idąc: Panowie, proszę, dajcie mi spokój

Obrotowy reprezentacji Polski i FC Barcelona Kamil Syprzak został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania z Macedonią. Polak z wielkim trudem przeszedł jednak przez strefę wywiadów.

- Panowie, proszę, dajcie spokój. Plecy mnie tak bolą, że ledwie chodzę. Muszą jak najszybciej być w szatni - podkreślał.

Reklama

Kontuzji Syprzak nabawił się podczas starcia z jednym z rywali. Polski obrotowy upadł na plecy i zaraz po meczu walczył z bólem. Mimo to dał się namówić na kilka zdań dotyczących meczu.

- Jestem bardzo zadowolony z wygranej. Nie było łatwo, ale jestem pozytywnie nastawiony przed Francją. Nerwy? Zapomnieliśmy, że mecz trwa 60 minut. Francja na pewno wykorzystałaby taki błąd, takiego jednego gola zapewne by nadrobiła - uważa Syprzak.

Obrotowy reprezentacji Polski zdobył z Macedonią sześć goli, oddając sześć rzutów. Oprócz niego po spotkaniu z Macedonią poobijany jest m.in. także Bartosz Jurecki.

Kolejne spotkanie Polacy zagrają we wtorek z Francją, a Macedonia zmierzy się z Serbią. Nasi reprezentanci są już jednak pewni awansu do kolejnej fazy.

Z Krakowa Piotr Jawor

 

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja szczypiornistów | Kamil Syprzak