Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Polska - Hiszpania 20:23 w finale turnieju w Gdańsku

Polscy piłkarze ręczni zajęli drugie miejsce w towarzyskim turnieju w Gdańsku. "Biało-czerwoni" przegrali w finale z Hiszpanią 20:23 (8:12).

W półfinałowych meczach Polacy pokonali Rosjan 27:21, a Hiszpanie wygrali ze Szwedami 32:27.

W finale na pierwszego gola czekaliśmy pięć minut. Prowadzenie dla Hiszpanii zdobył Baena, który wykorzystał rzut karny. Ta sztuka nie udała się chwilę później Przemysławowi Krajewskiemu. W 7. minucie do wyrównania doprowadził Michał Daszek. Podopieczni Manolo Cadenasa "odskoczyli" na dwa gole przewagi w 8. minucie za sprawą Cabanasa i Arino, a w 13. minucie było 5:2 dla rywali. Wtedy o czas poprosił Michael Biegler.

W 16. minucie "Biało-czerwoni" znaleźli się w opałach. Przez blisko minutę nasz zespół grał w podwójnym osłabieniu, ale na szczęście Hiszpanie tego nie wykorzystali. Po świetnym rzucie Michała Jureckiego w 21. minucie Polacy przegrywali tylko 6:7. Niestety, potem nastąpiła seria błędów i nawet wspaniale spisujący się Piotr Wyszomirski nie był w stanie zatrzymać Hiszpanów, którzy wypracowali aż pięć goli przewagi (11:6). Po pierwszej połowie "Biało-czerwoni" przegrywali 8:12.

Na początku drugiej części sygnał do odrabiania strat dali bracia Jureccy. Przewaga Hiszpanów stopniała do dwóch bramek (14:12). Chwila przestoju "Biało-czerwonych" okazała się kosztowna, bo rywale znów wypracowali bezpieczną przewagę (18:13).

Reklama

W 53. minucie było już 22:15 dla Hiszpanii i na dodatek graliśmy w osłabieniu. Przerwa na żądanie Bieglera nic nie pomogła. Zawodnicy Cadenasa spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. W końcówce "Biało-czerwoni" odrobili część strat głównie za sprawą Bartosza Konitza, ale o zwycięstwie nie było mowy.

Trzecie miejsce w turnieju zajęli Szwedzi, którzy wygrali z Rosją 32:28.

Polska - Hiszpania 20:23 (8:12)

Polska: Piotr Wyszomirski - Michał Jurecki 5, Bartosz Jurecki 3, Robert Orzechowski 2, Bartosz Konitz 2, Maciej Gębala 2, Karol Bielecki 2, Michał Daszek 1, Piotr Masłowski 1, Rafał Gliński 1, Przemysław Krajewski 1, Adam Wiśniewski, Maciej Majdziński, Piotr Grabarczyk.

Hiszpania: Rodrigo Corrales, Gonzalo Perez de Vargas - Alvaro Cabanas 5, Juan Del Arco 4, Niko Mindegia 3, Rafael Baena 2, Angel Fernandez 2, Aitor Arino 2, Carlos Molina 2, Jorge Maqueda 1, Pedro Rodriguez 1, Gedeon Guardiola 1, Viran Morros de Argila, Alvaro Ruiz, Alex Duszebajew.

Sędziowali: Vaidas Mazeika i Mindaugas Gatelis (Litwa). Widzów: 5356.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje