Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Polska gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego szczypiornistów do igrzysk w Rio?

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu poznamy gospodarzy turnieju kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w piłce ręcznej mężczyzn. O prawo organizacji ubiega się Polska, a impreza miałaby się odbyć w gdańskiej Ergo Arenie.

Rywalami Polaków w turnieju nr 1, który podobnie jak dwa pozostałe odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia, będą Tunezyjczycy, Macedończycy i Chilijczycy. Przepustkę do Rio wywalczą po dwie najlepsze drużyny.

Z kuluarowych rozmów wynika, że największym konkurentem "Biało-czerwonych" do uzyskania prawa organizacji tej imprezy jest Tunezja, która w sobotę przegrała w finale mistrzostw Afryki z Egiptem 19:21. Mistrzowie kontynentów mają zapewniony bezpośredni awans do Rio. Decyzję podejmie Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF).

Polacy zagrają w preeliminacjach olimpijskich dzięki temu, że zajęli trzecie miejsce w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Katarze.

Reklama

Wcześniej było wiadomo, że w "polskiej" grupie jako przedstawiciel Ameryki zagra Chile. Z kolei Macedonia, dziewiąta w mundialu w Katarze, skorzystała na tym, że mistrzostwo Europy i bezpośrednią kwalifikację do igrzysk wywalczyli w niedzielę Niemcy, po zwycięstwie w finale mistrzostw Europy nad Hiszpanią 24-17. Oba te zespoły miały zapewniony udział w turniejach przedolimpijskich.

W trakcie grudniowych mistrzostw świata kobiet szef ZPRP Andrzej Kraśnicki poinformował, że Polska złożyła aplikacje ws. organizacji jednego z turniejów kwalifikacyjnych. Ponieważ piłkarki ręczne nie będą gospodarzem takich zawodów, a zagrają w Astrachaniu w Rosji, jest szansa, że męskie eliminacje odbędą się w Polsce.

Oprócz drużyny gospodarzy, miejsce w 12-zespołowej olimpijskiej stawce mają zapewnione: Francja - mistrz świata, Katar - mistrz Azji oraz Argentyna - druga, za Brazylią, drużyna Igrzysk Panamerykańskich, Egipt - mistrz Afryki i Niemcy - mistrz Europy.

Skład turniejów przedolimpijskich piłkarzy ręcznych:

Nr 1: Polska, Macedonia, Chile, Tunezja

Nr 2: Hiszpania, Słowenia, Iran, Szwecja

Nr 3: Dania, Chorwacja, Norwegia, Bahrajn


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy