Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Polska - Francja. Adam Wiśniewski: Powinno być dobrze

- Musimy zagrać na dużej skuteczności i w ataku popełnić jak najmniej błędów. Jeśli zagramy w obronie tak szczelnie jak Francuzi, a do tego dobrze spisze się nasz bramkarz, to powinno być dobrze - mówi Interii przed meczem z Francją Adam Wiśniewski.

- Ciężko znaleźć słabe punkty Francuzów. Na pewno mają bardzo dobrą, szczelną obronę. Od lat z tego słyną. W dodatku mają Omeyera w bramce, który sam potrafi wygrywać mecze - ocenia Wiśniewski w rozmowie z Interią.

- Musimy zagrać na dużej skuteczności i w ataku popełnić jak najmniej błędów. Jeśli zagramy w obronie tak szczelnie jak Francuzi, a do tego dobrze spisze się nasz bramkarz, to powinno być dobrze - dodaje.

- Francuzi zawsze grają z gospodarzem na dużych turniejach. Mimo wszystko wygrywają i sobie radzą. Inna sprawa, że wszystkich imprez, na których byłem, nie da się porównać z tą. Tu jest dużo głośniej, wszyscy są poprzebierani na biało-czerwono. Gdy wszyscy wstają, zaczynają skakać czy śpiewać, jest to niesamowite. Na pewno może to też trochę Francuzów zdeprymować - przekonuje nasz skrzydłowy.

Reklama

- Serbowie liczyli na ten pierwszy mecz z nami. Rozmawiałem z jednym z ich zawodników. Wiedzieli, że jak przegrają, to prawdopodobnie pożegnają się z turniejem, bo Francja to jednak faworyt naszej grupy - przyznaje Wiśniewski.

Łukasz Szpyrka

Zobacz sytuację w "polskiej" grupie!

Początek meczu Polska - Francja we wtorek o godzinie 20.30.

Interia zaprasza na relację na żywo z tego spotkania!

Relacja na urządzenia mobilne. Kliknij i dołącz!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama