Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Polska - Francja 31-25. Michał Jurecki: Spokojnie, jeszcze nic nie wygraliśmy

Po wygranej z Francją Polacy mają autostradę do półfinału mistrzostw Europy w piłce ręcznej. – Spokojnie, czeka nas dużo pracy – tonuje nastroje Michał Jurecki, jeden z naszych najlepszych graczy.

- Jeszcze nic nie wygraliśmy. Musimy się jeszcze dużo napracować, by dostać się do strefy medalowej - mówi Michał Jurecki po wspaniałej wygranej z reprezentacją Francji 31-25.

Reklama

- Naszym celem było wyjście z grupy z jak największą liczbą punktów. Przed tym spotkaniem wiedzieliśmy, że mamy dwa, ale chcieliśmy więcej, staraliśmy się o komplet. I to się udało - cieszy się Jurecki.

Francuzi to mistrzowie świata, olimpijscy i Europy. W ostatnich latach wygrywają wszystko i ze wszystkimi. Teraz zatrzymali ich Polacy.

- Na pewno to jedno z większych zwycięstw w ostatnich latach, ale... Może dziwnie tak mówić, ale powtórzę: jeszcze nic nie wygraliśmy - zachowuje chłodną głowę młodszy z braci Jureckich.

- Nie chcę byśmy urośli w piórka, bo zaraz niektórzy będą wieszać nam już teraz medale na szyjach, a nie o to chodzi. Po dwóch pierwszych meczach wiedzieliśmy, że mamy jeszcze duże rezerwy - ocenia Jurecki.

Nasz rozgrywający jest jednym z najlepszych zawodników turnieju. Znajduje się w czołówce klasyfikacji najskuteczniejszych, ale we wtorek Francuzi skupili na nim dużą uwagę. Dzięki temu więcej miejsca mieli inni gracze, którzy znakomicie weszli w mecz.

- Każdy ma jakiś plan. Chcieliśmy szybko rzucić kilka bramek i odskoczyć Francuzom. Ciężko przeciwko takiemu zespołowi uzyskać przewagę, a nam się to udało. Później trochę nas dogonili, ale w końcówce zimna głowa pozwoliła nam zdobyć dwa punkty - ocenia Jurecki.

- Będziemy mieli 3,5 dnia wolnego. Każda drużyna tak ma, może dobrze, że akurat nam się to trafiło przed rundą główną, bo czekają nas teraz bardzo trudne mecze - przypomina.

Najbliższy mecz Polacy zagrają w sobotę z Norwegią. Początek o godz. 20.30.

Z Krakowa Łukasz Szpyrka

Dowiedz się więcej na temat: Michał Jurecki