Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Polska - Chorwacja 23-37. Rozczarowanie i ostre słowa po klęsce Polaków

- Nasi zawodnicy wyglądali jak zlepek przypadkowych ludzi na boisku do piłki ręcznej. Tak jak miliony kibiców wierzyłem w to, że tę drużynę stać na medal. Moje nadzieje zostały zniszczone. Czuję się oszukany - powiedział po meczu naszych szczypiornistów z Chorwacją ekspert Interii - Leszek Salva. Winę za porażkę wziął na siebie trener Michael Biegler. "Zawiedliśmy" - przyznał Niemiec, który zrezygnował dziś z pełnionej funkcji.

Chorwacja rozgromiła Polskę we wczorajszym meczu, którego stawką był awans do półfinału ME piłkarzy ręcznych. "Biało-czerwoni" mogli przegrać nawet trzema bramkami, ale doznali dużo bardziej dotkliwej porażki i pożegnali się z marzeniami o medalu.

- Nasi zawodnicy wyglądali jak zlepek przypadkowych ludzi na boisku do piłki ręcznej. Tak jak miliony kibiców wierzyłem w to, że tę drużynę stać na medal. Moje nadzieje zostały zniszczone. Czuję się oszukany - powiedział ekspert Interii Leszek Salva.

Załamani byli także zawodnicy reprezentacji Polski. Michał Jurecki tylko na chwilę zatrzymał się przy dziennikarzach. Rozgrywający kadry był zdruzgotany. W końcu sam zakończył wywiad krótkim: "przepraszam".

Reklama

- Chorwaci przewyższali nas pod każdym względem: w obronie, ataku, kontrataku. Co mogę więcej powiedzieć? Sami widzieliście, co się działo. Nie przegraliśmy jednak tej potyczki w głowach, ale na boisku - podkreślał Jurecki.

Karol Bielecki łamiącym się głosem mówił o straconej szansie. Czołowy zawodnik reprezentacji Polski powiedział, że porażka z Chorwatami to dla niego największy zawód w dotychczasowej karierze.

Krzysztof Lijewski skomentował mecz krótko: "Wstyd. Takie oczekiwania, kibice super się spisywali, tylko my zawiedliśmy. Wielki wstyd" - powiedział. 

Wściekły Piotr Grabarczyk nie chciał nawet rozmawiać z dziennikarzami. "Za mało zarabiam" - rzucił tylko do przedstawicieli mediów rozjuszony zawodnik.

"Nie pytajcie mnie już proszę co sądzę o meczu, trenerze kadry, etc. Idę w ślady trenera Michała Probierza. Czas ‘p****ć sobie whisky’" - napisał z kolei na swoim Facebooku dziennikarz sportowy TVP, Maciej Iwański.

Winę na porażkę wziął na siebie trener reprezentacji Polski - Michael Biegler, który na pomeczowej konferencji był całkowicie zdruzgotany. "Zawiedliśmy miliony ludzi. Przepraszam, to moja wina" - powiedział Niemiec, który zrezygnował dzisiaj z pełnionej funkcji.

Czytaj także:

Michael Biegler zrezygnował z prowadzenia kadry. Kliknij tutaj!

Co się stało w Krakowie? Polacy zmiażdżeni. Kliknij tutaj!

Internauci bezlitośni. Zobacz memy po meczu. Kliknij tutaj!

Tabela "polskiej" grupy - sprawdź, jak grali nasi. Kliknij tutaj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy