Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Piotr Chrapkowski: Nic nie możemy obiecać

- Chcemy wypaść jak najlepiej - powiedział Piotr Chrapkowski o turnieju Christmas Cup, który w poniedziałek rozpoczyna się we Wrocławiu. Dla "Biało-czerwonych" jest to jeden z ostatnich etapów przygotowań do mistrzostw Europy.

Po ciężkich treningach w Płocku podopieczni Michaela Bieglera dostali trochę wolnego. "Odpoczęliśmy i teraz rozpoczynamy nowy etap przygotowań. Na pewno bardzo ważny. Trzeba powoli się z piłką oswajać" - stwierdził Chrapkowski na oficjalnej stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

"Bez odpowiedniego przygotowania fizycznego nie da się grać długiego turnieju. Trzeba mocno przepracować taki okres, żeby wygrywać w kluczowych momentach" - podkreślił.

Rywalami Polaków we Wrocławiu będą Ukraińcy, Czesi i Irańczycy. "Chcemy wypaść jak najlepiej, przećwiczyć pewne schematy. Jest kilku zawodników, którzy nie grali aż tak dużo w reprezentacji. Postaramy się wygrać ten turniej" - mówił Chrapkowski.

Mistrzostwa Europy, których Polacy będą gospodarzami, rozpoczynają się już 15 stycznia i potrwają do 31 stycznia.

"Chcemy zaprezentować fajną piłkę ręczną, widowiskową, twardą w obronie i jeżeli będziemy realizować nasze cele, to możemy zajść bardzo wysoko. Nic nie możemy obiecać. Trzeba w każdym meczu dawać z siebie wszystko i mam nadzieję, że to wystarczy, żeby osiągać dobre rezultaty" - zakończył Chrapkowski.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL