Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Niemcy - Hiszpania 24-17. Mistrzowie o swojej grze: "Świetna, doskonała, perfekcyjna"

​Obrona, obrona, obrona - to był klucz Niemców do pokonania Hiszpanii (24-17) i zdobycia mistrzostwa Europy. - W defensywie zagraliśmy świetnie - cieszyli się złoci medaliści.


- Mieliśmy doskonałą defensywę, do tego nasz bramkarz spisywał się perfekcyjnie. To był klucz do zwycięstwa - mówili Niemcy po wygranym spotkaniu.

- Rozegraliśmy świetny turniej. Co prawda w grupie przegraliśmy z Hiszpanią, ale później każdy mecz był coraz lepszy. Dziś moi zawodnicy spisali się świetnie, a bramkarz Andreas Wolff był w niesamowitej formie. Dziękuję całemu naszemu zespołowi, ale także Polakom, którzy zorganizowali turniej perfekcyjnie - podkreślał Dagur Sigurdsson, trener mistrzów Europy.

Szczególnie zadowolony z mistrzostwa był Tobias Reichmann, który na co dzień gra w Vive Tauron Kielce.

Reklama

- Z tego powodu był to dla mnie specjalny turniej. Finał zagraliśmy perfekcyjnie w obronie. Dać do przerwy rzucić rywalom tylko sześć bramek, to nie lada wyczyn. Jesteśmy z siebie dumni - nie krył Reichmann.

Niezbyt rozmowny, ale bardzo szczęśliwy był Kai Haefner, który w finale rzucił aż siedem bramek.

- Delektujmy się tą chwilą. Mieliśmy idealną obronę, do tego niesamowitego bramkarza. Jestem szczęśliwy z tego medalu.


Z Krakowa Piotr Jawor

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama