Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

MŚ piłkarzy ręcznych 2023: finał może się odbyć w Warszawie

Dziś stało się jasne, że mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji. Możliwe, że mecz finałowy zostanie rozegrany w Warszawie.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) na kongresie w Soczi zaakceptował wspólną kandydaturę Polski i Szwecji, która okazała się lepsza od kandydatury Węgier.

- Nasza prezentacja i warunki, które zaproponowaliśmy, były lepsze od tych proponowanych przez węgierską federację. Atutem Węgrów były na pewno rozwiązania logistyczne, mniejsze dystanse między obiektami. Szwedzi to znakomity i doświadczony partner, na którego na przestrzeni lat zawsze mogliśmy liczyć, to zwycięstwo to nasz wspólny sukces - podkreślił prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki.

Reklama

Jak dodał, to ogromny sukces polskiej piłki ręcznej.

- Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, w 2023 roku będziemy gościć w naszym kraju najlepszych szczypiornistów świata, a przecież już w styczniu 2016 roku w Polsce odbędą się mistrzostwa Europy seniorów - powiedział Kraśnicki.

Na razie nie wiadomo, gdzie zostanie rozegrany mecz finałowy MŚ 2023. Kandydatem jest Warszawa.

- Podczas prezentacji naszej kandydatury zapowiedzieliśmy, że jeżeli w Warszawie powstanie obiekt, który będzie mógł pomieścić ponad 22 tysiące widzów, to finał odbędzie się właśnie w stolicy Polski. Szwedzi zaakceptowali to rozwiązanie - ujawnił szef ZPRP.

We wstępnej aplikacji jako miasta gospodarze MŚ 2023 po polskiej stronie wskazane zostały: Łódź, Gdańsk, Katowice, Gliwice i Kraków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne