Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Mecz Polska - Francja na ME. Bartosz Jurecki nie zagra. Zmiana w składzie

Kontuzja Bartosza Jureckiego okazała się poważniejsza niż sądzono. Sztab reprezentacji piłkarzy ręcznych podjął decyzję o zmianie w składzie przed wieczornym meczem mistrzostw Europy z Francją. Za Jureckiego do drużyny wskakuje Maciej Gębala. W trakcie turnieju może jeszcze dojść do zmiany powrotnej.

Interia zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - Francja

Reklama

Relacja na urządzenia mobilne. Kliknij i dołącz!

O 20.30 w Tauron Arenie Kraków "Biało-czerwoni" zmierzą się z Francuzami w ostatnim meczu grupy A.

Wczoraj wieczorem informowaliśmy, że w spotkaniu z Francją nie zagra Jurecki, ale miał on pozostać w kadrze.

- Bartkowi odnowiła się kontuzja łydki, która nie wyklucza go z turnieju, ale na pewno z meczu z Francją - mówił lekarz kadry Rafał Markowski.

Sytuacja okazała się poważniejsza i do "16" wskoczył Gębala - 22-letni obrotowy niemieckiego SC Magdeburg.

Ostatnie, wieczorne badanie wykazało, że Jurecki nie będzie do dyspozycji trenera przez kilka najbliższych dni. Z tego powodu sztab reprezentacji zdecydował, że popularnego "Szreka" zastąpi debiutujący na imprezie rangi mistrzowskiej Gębala.

Bartosz Jurecki może jednak jeszcze zagrać w reprezentacji na ME w Polsce. - Nie wykluczamy zmiany powrotnej na decydujące mecze mistrzostw - powiedział Markowski.

W dwóch pierwszych meczach wracający po kontuzji Jurecki nie grał wiele, ale był skutecznym egzekutorem rzutów karnych, co na poprzednich turniejach było bolączką polskiej drużyny.

Polska zagra z Francją o pierwsze miejsce w grupie. Już wcześniej oba zespoły zapewniły sobie awans do drugiej rundy, ale zabiorą ze sobą punkty z dzisiejszego meczu.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie!