Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Mecz Białoruś - Islandia 39-38 na ME w piłce ręcznej

W pierwszym niedzielnym meczu ME szczypiornistów, w Grupie B Białoruś niespodziewanie pokonała Islandię 39-38. Bohaterem spotkanie rozegranego w katowickim "Spodku" został Borys Puchowski, który zdobył 11 bramek!

Islandia była lepsza na początku. W 21. min Islandczycy przeprowadzili widowiskową akcję, zakończoną dograniem do koła, w finiszu której Robert Gunnarsson przelobował bramkarza faworyci prowadzili trzybramkowo (12-9)

Reklama

Minutę później, po kontrze Maksima Baranowa, który przechwycił podanie i sam popędził na bramkę było po 12!

W I połowie wynik ustalił Baranow rzutem ze skrzydła na 24 sekundy przed końcem i Białoruś miała kontakt bramkowy (17-18).

Islandczykom brakowało koncentracji i twardości w obronie. Pozwalali Białorusinom na wiele.

Po przerwie Islandia ruszyła i szybko odskoczyła na różnicę trzech bramek. W 36. min z prawego skrzydła trafił Arnor Gunnarsson i jego ekipa prowadziła 23-20.  

Ale Białorusini znowu nie dali za wygraną. Borys Puchowski trafił w lewe okienko, wyrównując na 25-25 w 41. min.

W 50. min zapachniało sensacją, gdyż kolejny rzut Puchowskiego dał naszym wschodnim sąsiadom dwubramkową przewagę (32-30).

Końcówka była zacięta. Alieksiej Kiszow obronił w sytuacji sam na sam z Gudjonem Sigurdssonem, a za moment trafił Baranow i Białorusini prowadzili 37-36!

Na 90 sekund przed końcem Białorusini zablokowali rzut Alexandra Peterssona i odzyskali piłkę. Ich trener poprosił o czas. Po naradzie Białoruś rozegrała skuteczną akcję, zakończoną golem ponad dwumetrowego Uladzilsaua Kulesza! 

Białoruś prowadziła 39-37 na 30 sekund przed końcem, na dodatek jej bramkarz Kiszow obronił rzut z czystej pozycji, z prawej flanki A. Gunnarssona i niespodzianka stała się faktem!

Grupa B

Białoruś - Islandia 39-38 (17-18)

Białoruś: Kiszow - Puchowski 11, Rutenka 8, Baranow 7, Szylowicz 4, Babiczew 4, Jurynok 3, Kulesz 1, Nikulenko 1.

Islandia: Petersson 6, Sigurdsson 5, A, Gunnarsson 5, R. Gunnarsson 5, Gudjonssson 4, Palmarsson 4, Savarsson 3, Hallgrimsson 3, Atlason 3.


Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Białorusi | reprezentacja Islandii