Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME w piłce ręcznej. Niemcy - Szwecja 27-26, Czarnogóra - Dania 28-30

Ale to był mecz! Niemcy stali pod ścianą, długo gonili Szwedów, by na końcu myślami przyspieszać każdą sekundę. W końcu pokonali Szwedów 27-26 i są blisko awansu. W następnej fazie zagrają Duńczycy, którzy ograli Czarnogórców 30-28.

Niemcy - Szwecja 27-26 (grupa C)

Gdyby Niemcy przegrali, w ostatnim meczu mieliby nóż na gardle. I długo wszystko wskazywało, że tak będzie, bo Szwedzi odskoczyli na kilka bramek.

Po przerwie Niemcy zaczęli jednak przypominać solidną maszynę, która w końcu trafiła na właściwy tor. Punktowali rywali, zwiększali przewagę i pewnie zmierzali ku wygranej. Wtedy jednak coś się zacięło...

Jeszcze sześć minut przed końcem Niemcy przeprowadzili kolejną efektowną i efektywną akcję, dzięki której prowadzili trzema bramkami. Później jednak szybko stracili gola, a także zawodnika, który otrzymał dwie minuty kary. 

Reklama

Jakby tego było mało, to Christian Dissinger ostro potraktował jednego ze Szwedów, zobaczył czerwoną kartę, a rywale wykorzystali rzut karny i było już tylko 27-26 dla Niemców.

Zawodnicy Dagura Sigurdssona stracili kolejnego zawodnika, ale także pewność siebie. Przestali trafiać, popełniali błędy w ataku, a gdy mieli piłkę meczową, to w sytuacji sam na sam rzucili wysoko nad poprzeczką.

W efekcie ostatnią minutę Niemcy musieli bronić jednobramkowego prowadzenia, ale dzięki wielkiemu wysiłkowi udało im się zatrzymać Szwedów i wygrali 27-26.

A początek takiego rozstrzygnięcia nie zapowiadał. Szwedom np. wystarczyło pół minuty, by zdobyć dwie bramki. Zdobywanie goli szło im też zdecydowanie łatwiej niż rywalom - błyskawicznie atakowali bramkę rywali, podczas gdy Niemcy mozolnie budowali każdą akcję.
W 8. minucie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch Niemców. Dłuższą chwilę byli opatrywani, ale w końcu wrócili na parkiet. Następnie Niemcy mieli dwa rzuty karne, które pewnie wykorzystali i zbliżyli się do rywali na dwie bramki.

W 14. minucie Niemcy w końcu mieli Szwedów na wyciągnięcie jednej bramki (8-9), by cztery minuty później doprowadzić do remisu (10-10).

Następnie przeżywali jednak ciężkie chwile, bo przez półtorej minuty musieli grać w podwójnym osłabieniu i stracili aż trzy bramki, nie rzucając żadnej. Gdy stracili kolejną, trener próbował ratować sytuację prosząc o czas.

Na niewiele się to jednak zdało, bo Szwedzi uciekli na cztery bramki, a kolejne gole zdobywali bez większych problemów. Na przerwę Niemcy schodzili przegrywając 13-17.

- Mamy teraz pojedynek bramkarzy - zachwycali się komentatorzy spotkania, gdy na początku drugiej części Szwed i Niemiec świetnie odbijali piłki.

Szybciej sposób na bramkarza znaleźli jednak Niemcy i po pięciu minutach był już remis, a trener Szwedów nie miał wyjścia i musiał wziąć czas. W zatrzymaniu Niemców to jednak nie pomogło, bo uciekli na dwie bramki (22-20).

Na dodatek nie powiedzieli też ostatniego słowa. Świetnie bronili, pomagał im bramkarz, a rzucanie goli okazywało się tak proste jak na treningu. Później przytrafiła im się słabsza końcówka, ale Szwedzi tego nie wykorzystali.

Sprawdź sytuację w grupie C

Dania - Czarnogóra 30-28 (grupa D)Mecz zaczął się od pokazu siły - zarówno bramkarzy, jak i rzucających. Efekt? 1-1. Później oba zespoły wyprowadziły po ciosie, ale najpotężniejszy otrzymał bramkarz Duńczyków, który został trafiony piłką w twarz. 

Czarnogórcy mieli problemy z zatrzymanie Duńczyków i każdy rzut rywali lądował w siatce. Drużynie z Bałkanów ciężej szło konstruowanie akcji, ale cały czas mieli kontakt z przeciwnikiem. Z czasem jeszcze zaczęli się rozkręcać i wyszli nawet na prowadzenie 6-5, ale Duńczycy nie pozwalali im na ucieczkę.

W 22. minucie przy stanie 11-11 trener Czarnogóry wziął czas i długo coś tłumaczył swoim zawodnikom. Przez kolejnych kilka minut trwała walka bramka za bramkę.

Czarnogórcy nie przestraszyli się bardziej utytułowanych rywali i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem (16-14).

Minęła jednak niewiele ponad minuta drugiej części, a był już remis 16-16, a po kolejnych 40 sekundach Duńczycy wyszli na prowadzenie.

Drużyna z Bałkanów nagle zaczęła jednak lepiej bronić i dzięki temu miała okazje do kontr. Dwie z nich wykorzystała i to znów rywale musieli gonić wynik (22-23). 10 minut przed końcem był już jednak remis (26-26).

Czas płynął, a drużyna w ataku tylko się rozkręcały. Bramka za bramkę, a jedno trafienie ładniejszego od drugiego. W tej sytuacji chyba nikt nie miał wątpliwości, że emocje będą trwały do końca. 

W 59. minucie Duńczycy prowadzili dwoma golami i było wiadomo, że rywali czeka bardzo ciężkie zadanie.

Wtedy nieodpowiedzialnie zachował się jednak jeden ze Skandynawów i otrzymał dwuminutową karę. Czarnogórcy nie potrafili jednak tego wykorzystać i przegrali drugiej spotkanie w grupie. Duńczycy z dwoma zwycięstwami są już pewni awansu.


Sprawdź sytuację w grupie D

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy