Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

​ME piłkarzy ręcznych. Trener Rosji: Szkoda wyniku

Po przegranym przez Rosję meczu z Niemcami 29-30 w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych trener Dimitri Torgowanow przyznał, że jego zespół walczył, ale najważniejszy jest zawsze końcowy wynik. "Szkoda, bo mogło się to inaczej skończyć" - przyznał.

Niemcy kilka razy odskakiwali w ciągu meczu Rosjanom na kilka bramek, ale ci zawsze ich dochodzili. W końcówce spotkania też tak mogło być, ale w ostatniej akcji niemiecki bramkarz zdołał odbić piłkę.

Reklama

"To był bardzo trudny mecz, który kosztował nas wiele sił, bo Rosja to twardo grający zespół i walczący do ostatnich sekund, co było dzisiaj widać. Bardzo się cieszę z tej wygranej i teraz myślimy już o kolejnym spotkaniu z Danią" - powiedział po spotkaniu islandzki trener Niemiec Dagur Sigurdsson.

Trener Torgowanow na pochwały za walkę do ostatnich sekund odpowiedział, że najważniejszy jest zawsze końcowy wynik. "W pierwszej połowie źle zagraliśmy w defensywie. W drugiej nasza obrona wyglądała już lepiej, ale za to zawodziliśmy w ataku. Szkoda wyniku, bo mogło się to inaczej skończyć. Gratuluje Niemcom, bo to drużyna z przyszłością" - dodał.

Niemiec Fabian Wiede stwierdził, że cieszą punkty, ale czeka ich za kilka dni kolejny trudny pojedynek. "Mamy sześć punktów i to jest bardzo cenne, ale teraz musimy już myśleć o spotkaniu z Danią. Ten mecz zadecyduje najprawdopodobniej o tym, czy zagramy w półfinale" - podkreślił.