Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych: Szwecja - Słowenia 23-21

Niesamowita pogoń Słoweńców w drugiej połowie nie wystarczyła. To Szwedzi wygrali 23-21 we Wrocławiu w meczu grupy C mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

W pierwszym meczu tej grupy Hiszpania wygrała 32-29 z Niemcami.

Szwedzi nie zdobyli medalu na ME od 14 lat, ale to zawsze groźny zespół i w pierwszej połowie wydawało się, że łatwo pokonają Słoweńców.

Pierwszy gol meczu padł dopiero w trzeciej minucie, gdy trafił Jesper Nielsen.

Słoweńcy prowadzili 3-2, ale od stanu 4-4 trzy kolejne bramki zdobyli Szwedzi. W 20. minucie prowadzili już 9-5 po bramce Jonasa Kallmana. Słoweńcy doszli na 7-9, ale za moment przegrywali już 7-11.

Trzy ostatnie bramki pierwszej połowy to dzieła Szwedów, w tym dwie - Kallmana. Do przerwy gracze z Północnej Europy prowadzili wysoko 16-9.

Druga połowa to jednak niesamowita pogoń Słoweńców, którzy doszli na 18-19. Przy stanie 20-19 dla Szwecji trzecie wykluczenie zaliczył i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jesper Nielsen.

Po chwili Dean Bombac wyrównał z karnego na 20-20. To, co po pierwszej połowie wydawało się niemożliwe, stało się faktem.

W ostatnich 10 minutach gry padły tylko cztery bramki. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali Szwedzi, którzy wygrali 23-21. Ich wygraną tuż przed końcem przypieczętował Fredrik Petersen.

Graczem meczu został szwedzki bramkarz Mattias Andersson.

Wynik meczu grupy C:

Szwecja - Słowenia 23-21 (16-9)

Najwięcej bramek: dla Szwecji - Niclas Ekberg 4, Jonas Kallman, Lukas Nilsson i Andreas Cederholm po 3; dla Słowenii - Matej Gaber 5, Dragan Gaijć 4.

Grupa C: sprawdź szczegóły!