Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych. Sztrlek: Trzeba się skupić na swojej grze

W Euro piłkarzy ręcznych zaczyna się czas rozstrzygnięć. Pasjonująco zapowiada się rywalizacja w grupie B. Tam wszystkie cztery drużyny mają na swoim koncie po 2 punkty i szansę na występy w kolejnej fazie turnieju. Nieoczekiwanie, w trudnej sytuacji po porażce z Norwegią, znaleźli się Chorwaci. - To są mistrzostwa Europy. Tutaj każdy może wygrać z każdym - mówi Interii skrzydłowy chorwackiej siódemki Manuel Sztrlek.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

Na inaugurację mistrzostw Europy drużyna, prowadzona przez trenera Żeljko Babicia, wygrała z Białorusią  27-21, żeby w niedzielę przegrać z Norwegią 31-34.

W tym pierwszym meczu Sztrlek rzucił aż 9 bramek, będąc najskuteczniejszym strzelcem naszpikowanego gwiazdami zespołu. Kolejne spotkanie skrzydłowemu Vive Tauronu Kielce, podobnie jak reszcie kolegów, już nie wyszło.    

- To są mistrzostwa Europy. Tutaj każdy może wygrać z każdym. Trudno - przegraliśmy. Teraz trzeba się skupić na spotkaniu z Islandią. Musimy wygrać to spotkanie - podkreśla 27-letni Sztrlek. 

Chorwackiego zawodnika pytam,y czy w trakcie takiego turnieju jak Euro, jest czas na kontakt z klubowymi kolegami z polskiej kadry. W naszym zespole przeważają przecież gracze Vive.

- Zawsze jest na to czas, ale też myśli się głównie o swojej grze i koncentruje na wynikach swojej reprezentacji - podkreśla Sztrlek, który w Polsce gra już od prawie czterech lat.

Sprawdź sytuację w grupie B!

Z Katowic Michał Zichlarz