Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych. Słowenia - Hiszpania 24-24. Trener Słoweńców zadowolony z gry zespołu

Słoweńcy niemal przez całe spotkanie z Hiszpanią na ME piłkarzy ręcznych, lecz tylko zremisowali (24-24), ale mimo tego ich trener Vaselin Vujovic powiedział na konferencji pomeczowej, że jest zadowolony z gry swojego zespołu.

Losy meczu Słowenia - Hiszpania ważyły się dosłownie do ostatnich sekund. Na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną podopieczni Vujovica prowadzili 24-23 i mieli piłkę, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia.

- To był bardzo ciężki mecz z bardzo wymagającym rywalem. Z końcowego wyniku nie mogę być zadowolony, ale z postawy mojego zespołu jak najbardziej tak, bo uważam, że rozegraliśmy bardzo dobre zawody. Szkoda straconej szansy na dwa punkty. Teraz już jednak myślimy o meczu z Niemcami, który musimy wygrać, jeżeli chcemy awansować do kolejnej fazy turnieju - ocenił po meczu trener Słowenii.

Reklama

W podobnym tonie wypowiedział się reprezentant Słowenii Vid Kavtcnik. - Gratuluję Hiszpanom, że walczyli do końca i zdołali zremisować. Była szansa na wygraną, nie udało się, ale taki jest właśnie sport. Teraz już myślimy o spotkaniu z Niemcami - dodał.

W lepszych nastrojach byli Hiszpanie, którzy tylko dwa razy prowadzili w meczu (19-18 i 21-20), a tak cały czas musieli gonić wynik. - Wiedzieliśmy, że Słowenia to bardzo dobry zespół i to się potwierdziło. Postawili dzisiaj bardzo trudne warunki. Nie udało się wygrać, ale ten jeden zdobyty dzisiaj punkt w dalszej perspektywie może być bardzo ważny - powiedział trener Hiszpanów Manuel Cadenas Montanes.

Julen Aguinagalde też podkreślił, że zdobyty jeden punkt może okazać się bardzo cenny. - Każde spotkanie chcemy wygrywać, ale dzisiaj się nie udało. Ten remis to jednak dla nas cenna zdobycz. Tu nie ma słabych drużyn i z każdym gra się ciężko - dodał.

W środę w ostatnich meczach grupowych pierwszej fazy turnieju Hiszpania zagra ze Szwecją, a Słowenia z Niemcami.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy