ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych: Rosja - Czarnogóra 28-21

Rosja wygrała 28-21 z Czarnogórą w Gdańsku w ostatnim meczu tych zespołów w grupie D mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Rosja awansowała do drugiej fazy turnieju. Z tej grupy zakwalifikowały się też: Dania i Węgry. Odpadła Czarnogóra.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Przed ostatnią kolejką spotkań pewni awansu z grupy D byli Duńczycy, a na pozostałe dwa miejsca szansę mieli: Węgrzy, Rosjanie i Czarnogórcy.

Ci ostatni mogli awansować, mimo że przegrali dwa pierwsze spotkania. Musieli dziś wygrać z Rosją i liczyć na pokonanie Węgrów przez Danię.

Tak się jednak nie stało. Rosja wygrała pewnie i wysoko i gra dalej.

Zarówno Rosjanie, jak i Czarnogórcy zaczęli dzisiejszy mecz nerwowo. Pierwsza bramka padła dopiero w trzeciej minucie za sprawą Timura Dibirowa. Pół minuty później odpowiedział golem Mirko Milaszević.

7. minuta: pierwsza kara w meczu - Lew Czeliszczew odesłany na dwie minuty. Ale to Rosjanie w osłabieniu odskoczyli na 4-2 po bramce Daniiła Sziszkariewa.

10. minuta: prowadzenie Rosjan wzrosło do trzech bramek. Na 6-3 rzucił celnie Aleksander Czernoiwanow.

14. minuta: Siergiej Szelmienko zaskoczył bramkarza Czarnogóry i prowadzenie Rosjan zwiększyło się do pięciu bramek - 8-3. Marzący jeszcze o awansie Czarnogórcy poprosili o czas.

17. minuta: Bożo Andelić trafił ze środka na 6-9, podrywając drużynę z Bałkanów do walki o awans.

21. minuta: Szelmienko zdobył drugą bramkę w meczu w swoim drugim rzucie i Rosjanie objęli prowadzenie 11-7.

23. minuta: znów Szelmienko i już 12-7. Chwilę później kapitalną szarżą lewym skrzydłem popisał się Dibirow, ale błyskawicznie potężnym rzutem odpowiedział Milosz Vujović.

30. minuta: Rosjanie nie oddali prowadzenia już do przerwy, prowadząc po pierwszej połowie 14-9.

31. minuta: po zmianie stron jako pierwsi trafili szczypiorniści Czarnogóry. Bramkę zdobył Milaszević.

36. minuta: Michaił Czipurin trafił na 16-11 dla Rosji.

44. minuta: Z 16-12 Rosjanie odskoczyli na 19-13 po bramkach Szelmienki, Gorboka i Czipurina.

48. minuta: Rosjanie prowadzili już 22-13 po bramce Dibirowa.

53. minuta: 26-15 - najwyższe prowadzenie Rosjan w meczu.