Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych: Mariusz Jurkiewicz definitywnie poza Euro 2016

Interia już wcześniej napisała, że Mariusza Jurkiewicza zabraknie na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, które od 15 do 31 stycznia odbędą się w Polsce. Dzisiaj oficjalnie poinformował o tym sam rozgrywający Vive Tauronu Kielce.

Po kontuzji kolana, której doznał jeszcze w maju ubiegłego roku, Jurkiewicz walczył o powrót, aby zacząć grę na parkiecie nawet nie na samym Euro, ale nieco wcześniej. Tak, żeby złapać odpowiednią formę. Niestety, rehabilitacja się przeciągała, zawodnik doznał w październiku zapalenia więzadła, a to spowodowało kolejne 2-3 tygodnie przerwy. W efekcie do dziś w żadnym meczu po kontuzji ani Vive, ani reprezentacji nie zobaczyliśmy tego gracza.

"Rozmawiałem z trenerem Bieglerem i powiedziałem mu, że niestety nie jestem jeszcze gotowy do gry" - powiedział Jurkiewicz, cytowany przez internetową stronę swojego klubu.

Reklama

"Powiedzieć, że żałuję, to nic nie powiedzieć. Mistrzostwa Europy w Polsce to impreza wyjątkowa, a mnie niestety ominie. Do Krakowa wybieram się tylko dopingować chłopaków, wierzę i mocno będę trzymał kciuki za zwycięstwo w każdym kolejnym meczu i jak najlepszy wynik na koniec" - dodał.

Jurkiewicz już w poniedziałek trenował z zespołem Vive Tauronu Kielce razem z zawodnikami, którzy nie pojechali na zgrupowania kadr narodowych.

Reklama

Reklama

Reklama