Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych. Manuel Sztrlek: Polska może wygrać z każdym

W czwartek rozpoczyna się druga faza XII Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. W pierwszych ćwierćfinałowych spotkaniach w grupie A Francja gra z Białorusią, a Chorwacja z Macedonią. - Idziemy w tym turnieju mecz po meczu. Wiadomo, że teraz trzeba dać z siebie sto procent - mówi Interii Manuel Sztrlek. Transmisje w Polsacie Sport.

W meczach z Białorusią (27-21) i Islandią (37-28) skrzydłowy Chorwatów należał do najlepszych i najskuteczniejszych zawodników swojego zespołu. W tych dwóch grupowych spotkaniach rzucił odpowiednio dziewięć i sześć goli. Łącznie na swoim koncie ma 17 bramek, bo dwa razy celnie trafił jeszcze w przegranej potyczce z Norwegami (31-34). Teraz szykuje się już na mecze, które zdecydują o tym czy Chorwaci grać będą o medale czy o dalsze lokaty. Drużyna prowadzona przez trenera Żeljko Babicia przystępuje do meczów w grupie A z dwoma punktami na koncie. 

Reklama

Zaraz po wtorkowym meczu z Islandią w katowickim "Spodku", który zdecydował o tym, że Chorwaci dalej są w turnieju, skrzydłowego Vive Tauron Kielce zapytaliśmy o komentarz do wygranej Polaków z Francuzami. Odpowiedział z humorem. - Nie oglądałem tego meczu i nie wiem kto sędziował. Mogę jednak powiedzieć, że Polska w domu jest faworytem i może wygrać z każdym - mówi nam Sztrlek. 

Michał Zichlarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy