Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych: Macedonia - Chorwacja 24-34

Marzący o medalu ME piłkarze ręczni Chorwacji wygrali w Krakowie 34-24 z Macedonią na początek drugiej fazy mistrzostw i objęli prowadzenie w grupie 1., w której grają "Biało-czerwoni". Macedonia straciła szansę na awans do półfinału.

Sprawdź terminarz i sytuację w "polskiej" grupie ME!

W pierwszym dzisiejszym meczu grupy 1. Francuzi gładko pokonali Białoruś 34-23. Zwycięzcy dołączyli do Polski i Norwegii, które już po pierwszej fazie mistrzostw miały po cztery punkty.

Do prowadzącej trójki chciała dołączyć także Chorwacja, która w pierwszej fazie straciła punkty z Norwegią i musiała gonić najlepszych. Z każdej z grup dwie najlepsze ekipy wywalczą awans do półfinału.

Reklama

Marko Kopljar, Manuel Sztrlek i Marino Marić sprawili, że po trzech minutach spotkania było 3-0 dla drużyny chorwackiej.

Macedończykom gra kompletnie się nie układała i po 10 minutach przegrywali już 1-7. Potem uspokoili grę, zaczęli trafiać i przed przerwą zdołali zbliżyć się do Chorwatów na cztery bramki - 13-17.

Ze stuprocentową skutecznością w pierwszej połowie rzucał Macedończyk, Dejan Manaskov - sześć bramek w sześciu rzutach.

Po przerwie Macedonia trafiła jako pierwsza, ale prowadzenie rywali szybko urosło do ośmiu bramek (24-16). W 46. minucie po raz pierwszy Chorwaci prowadzili dziesięcioma bramkami i dziesięcioma wygrali spotkanie (34-24).

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Manaskov, który zdobył siedem bramek w siedmiu próbach.

Wynik meczu grupy 1.:

Macedonia - Chorwacja 24-34 (13-17)

Najwięcej bramek: dla Chorwacji - Ivan Slisković 6, Marino Marić 5, Manuel Sztrlek 5; dla Macedonii - Dejan Manaskov 7, Filip Kuzmanovski 4, Goce Georgievski i Stojanche Stoilov - po 3.

Przebieg meczu:

60. minuta: Chorwacja pokonała Macedonię 34-24.

58. minuta: Stojancze Stoilov zdobył bramkę dla Macedonii na 23-31.

53. minuta: Ivan Slisković rzutem z dystansu zdobył 30. bramkę dla Chorwatów, przy 20 trafieniach przeciwników.

46. minuta: po czterech bramkach z rzędu Chorwatów ich prowadzenie urosło do dziesięciu bramek - 18-28. Tak wysoko jeszcze w tym meczu nie wygrywali.

43. minuta: Chorwaci przechwycili piłkę i Manuel Sztrlek trafił z kontrataku. Piąta jego bramka w piątym rzucie, idealna skuteczność.

42. minuta: Macedończycy jeszcze nie złożyli broni. Goce Georgievski zmniejszył prowadzenie rywali do 18-24.

39. minuta: prowadzenie Chorwacji urosło do ośmiu bramek - 24-16 po bramce Domagoja Duvnjaka. Macedończycy wzięli czas.

31. minuta: drużyna Macedonii rozpoczęła drugą połowę, grając w osłabieniu, ale mimo to jako pierwsza zdobyła bramkę za sprawą Filipa Kuzmanovskiego.

30. minuta: pierwsza połowa kończy się prowadzeniem reprezentacji Chorwacji 17-13, ale końcówka należała do Macedończyków, którzy w ostatniej minucie zdobyli dwie bramki.

27. minuta: 16-9 dla Chorwacji po kilku minutach gry bramka za bramkę.

23. minuta: efektowna akcja Macedończyków środkiem, faul i rzut karny, zamieniony na bramkę przez Dejana Manaskova. Siódma bramka Macedonii, przy 12 Chorwacji.

19. minuta: Marko Mamić podwyższył na 11-5. To już trzecia jego bramka w tym spotkaniu.

16. minuta: wynik zatrzymał się na prowadzeniu Chorwatów 10-5

10. minuta: przez blisko trzy minuty żaden z zespołów nie zdobył bramki. Skutecznie rzucił wreszcie Domagoj Duvnjak, podwyższając prowadzenie Chorwacji na 7-1. 

7. minuta: przy stanie 5-1 dla Chorwacji o czas poprosił trener Macedończyków, Ivica Obrvan

3. minuta: Marino Marić trafił po dwóch minutach i 55 sekundach gry i Chorwaci prowadzili już 3-0. Wymarzony początek faworytów.

2. minuta: Marko Kopljar zdobył pierwszą bramkę meczu, dając prowadzenie drużynie chorwackiej.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy