Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych. Kiedy i z kim zagrają Polacy w rundzie ćwierćfinałowej?

Spotkanie z Francją to nie koniec emocji w Tauron Arenie Kraków. Dopiero teraz przed Polakami trzy niezwykle ważne mecze. Sprawdź kiedy i z kim zmierzą się wybrańcy Michaela Bieglera w kluczowej fazie turnieju.

Już przed turniejem było wiadomo, że Polacy prawdopodobnie wszystkie mecze rozegrają w Tauron Arenie Kraków. Trzy pierwsze już się odbyły w tzw. fazie wstępnej, a kolejne trzy zostaną rozegrane w rundzie ćwierćfinałowej. Jeśli "Biało-czerwoni" postawią się silnym rywalom i awansują do półfinałów, to już do końca będą grać w Krakowie. Jeśli zajmą w grupie trzecie lub czwarte miejsce to zagrają we Wrocławiu o pozycje 5-8.

Reklama

W rundzie ćwierćfinałowej Polacy zmierzą się z trzema drużynami z grupy B, gdzie do końca ważyły się losy awansu. Po dwóch meczach wszystkie drużyny zachowały bowiem szanse na promocję do kolejnej rundy. Ostatecznie awans wywalczyły zespoły Norwegii, Chorwacji i Białorusi.

Polacy pokonali Francuzów i zajęli pierwsze miejsce w tabeli, dzięki czemu mogą liczyć na dwa dni wolnego więcej. Wystąpią dopiero 23 stycznia w sobotę, a ich rywalami będą Norwegowie, którzy wygrali rozgrywki grupy B. 25 stycznia zagramy z Białorusią (3. miejsce w grupie B), a dwa dni później z Chorwatami.

Terminarz grupy 1:

21 stycznia (godz. 18.15) - Macedonia - Chorwacja

21 stycznia (godz. 20.30) - Francja - Białoruś

23 stycznia (godz. 18.15) - Francja - Chorwacja 

23 stycznia (godz. 20.30) - Polska - Norwegia 

25 stycznia (godz. 18.15) - Macedonia - Norwegia 

25 stycznia (godz. 20.30) - Polska - Białoruś

27 stycznia (godz. 18.15) - Francja - Norwegia 

27 stycznia (godz. 16.00) - Macedonia - Białoruś

27 stycznia (godz. 20.30) - Polska - Chorwacja 


Zobacz cały terminarz i dotychczasowe wyniki