Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych. Jacek Będzikowski: W sytuacjach stresowych często się "gotują"

Ważnym elementem wpływającym na grę Macedończyków, niedzielnych rywali biało-czerwonych w meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Krakowie, jest ich duma narodowa – uważa asystent trenera reprezentacji Polski Jacek Będzikowski.

- Macedończycy grają w stylu opartym na indywidualnym wyszkoleniu swoich zawodników. Dużą rolę u nich odgrywa duma narodowa. Oni walczą dla swojego kraju, ale w sytuacjach stresowych często w głowach im się zagotuje. Na to jednak nie mamy co liczyć, tylko skupić się na naszej grze - powiedział współpracownik selekcjonera drużyny narodowej Michaela Bieglera.

Reklama

Największym atutem najbliższych rywali jest rozgrywający Kiril Lazarov, ale to nie tylko z nim przyjdzie się zmierzyć Polakom w Krakowie.

- Musimy wygrać z reprezentacją Macedonii, a nie z Kirilem Lazarovem. To jest zawodnik, który zawsze swoje pięć, siedem, osiem bramek zdobędzie. Najważniejsze, żebyśmy nie pozwolili rzucić przeciwnikowi więcej niż 25 goli i żeby nasz styl obrony wszedł we właściwy rytm. To byłaby odpowiednia recepta, aby wygrać - podkreślił.

Optymistycznym faktem jest zwycięstwo jego podopiecznych w meczu otwarcia ME w piątek z Serbią 29:28.

- Ostatnie dwa turnieje rozpoczynaliśmy od porażek, a tym razem zaczęliśmy od zdobycia dwóch punktów, więc możemy być tylko zadowoleni. Zawodnicy są trochę poobijani, ale nie mamy poważniejszych problemów zdrowotnych. Nie zagraliśmy najlepiej, ale wygraliśmy - podsumował Będzikowski. 

Dowiedz się więcej na temat: Jacek Będzikowski | ME piłkarzy ręcznych