Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych – Hiszpania z Niemcami o tytuł

Finał Hiszpania – Niemcy w Tauron Arenie Kraków (g.17.30) zwieńczy ponad dwutygodniowe zmagania piłkarzy ręcznych w mistrzostwach Europy . O godz. 15. o brąz powalczą Chorwaci z Norwegami.

Wśród fachowców zdania są podzielone co do tego, która ekipa stanie na najwyższym stopniu podium. Jedni uważają, że to będzie Hiszpania, która we wszystkich meczach prezentuje równy bardzo wysoki poziom. Inni wskazują na ich rywali, którzy na Euro 2016 w Polsce z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej.

W półfinale Niemcy po dogrywce zwyciężyli Norwegów 34:33, a Hiszpanie pokonali Chorwatów 33:29.

Niemcy liczą na powtórkę sukcesu z 2004 roku, kiedy sięgnęli po miano najlepszej drużyny kontynentu. Później już nie stali na podium. Z kolei ekipa z Półwyspu Iberyjskiego dotychczas trzykrotnie (1996, 1998, 2006) wystąpiła w finale, ale za każdym razem musiała się zadowolić srebrnym medalem.

Reklama

Biało-czerwoni zakończyli zmagania w ME na siódmym miejscu.

Program:

niedziela, 31 stycznia, Kraków

mecz o 3. miejsce: Norwegia - Chorwacja (godz. 15)

finał: Hiszpania - Niemcy (godz. 17.30)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy