Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych. Hiszpania - Szwecja 24-22, Dania - Węgry 30-22

Hiszpania wygrała we Wrocławiu 24-22 ze Szwecją w grupie C ME piłkarzy ręcznych. W Gdańsku Dania pokonała 30-22 Węgry w grupie D. Hiszpanie i Duńczycy wygrali swoje grupy i z kompletem punktów przystąpią do rywalizacji w drugiej fazie mistrzostw.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

Grupę 2. mistrzostw Europy, która rozgrywać będzie swoje mecze we Wrocławiu, Dania i Hiszpania rozpoczną z czterema punktami i będą w doskonałej sytuacji wyjściowej w walce o półfinał.

Sprawdź sytuację wyjściową w grupie 2.

Przed wieczornymi, ostatnimi meczami w tych dwu grupach, znane były już wszystkie zespoły z grup C i D, które wywalczyły awans.

Z grupy C awansowali: Niemcy, Hiszpanie i Szwedzi, a z grupy D: Duńczycy, Węgrzy i Rosjanie. Stawką było pierwsze miejsce w danej grupie i punkty przed drugą fazą turnieju.

Szwedzi błyskawicznie objęli prowadzenie w meczu z Hiszpanią po bramce Viktora Ostlunda. Dopiero w trzeciej minucie odpowiedział Joan Canellas.

Pierwsze minuty były bardzo wyrównane, oba zespoły grały gol za gol. Dwa trafienia dla Hiszpanów zanotował Valero Rivera.

Od stanu 4-4 między 13. a 16. minutą żaden z zespołów nie był w stanie zdobyć bramki. Niemoc przełamał dopiero Szwed Lukas Nilsson. W 21. minucie Hiszpanie odskoczyli na 8-6. Po karze dla Gedeona Guardioli grali w osłabieniu, ale mimo to zdobyli bramkę na 10-7, autorstwa Julena Aguinagalde.

Po pierwszej połowie Hiszpanie prowadzili 12-10, a najlepszym ich strzelcem był Aguinagalde, który miał stuprocentową skuteczność - cztery rzuty, cztery gole.

W drugiej odsłonie znów rozgorzała walka bramka za bramkę. Ze stanu 15-12 zrobiło się 15-14. Szwedzi uwierzyli, że są w stanie to wygrać.

Jednak przy stanie 16-15 nastąpił przełom. Hiszpanie zdobyli trzy bramki z rzędu i odskoczyli na czterobramkowe prowadzenie.

Szwedzi zerwali się jeszcze, gdy przegrywali 18-23. Tym razem oni trafili trzykrotnie z kolei. Hiszpanie byli jednak czujni do końca i wygrali 24-22.

Wynik meczu grupy C:

Hiszpania - Szwecja 24-22 (12-10)

Najwięcej bramek: dla Hiszpanii - Valero Rivera 9, Julen Aguingalde 4; dla Szwecji - Johan Jakobsson i Viktor Ostlund po 4.

Sprawdź sytuację w grupie C!

Duńczycy od początku spotkania postanowili nie pozostawiać złudzeń Węgrom, kto jest najlepszy w grupie D i kto będzie bił się o medale mistrzostw.

Strzelanie zaczął gwiazdor Duńczyków, Mikkel Hansen. Po sześciu minutach było już 5-1, a Hansen miał na koncie dwie bramki.

W 12. minucie po golu Caspera Mortensena Duńczycy prowadzili 9-3. Po 20 minutach było już 14-6 dla faworytów. Węgrzy nie znajdowali żadnego sposobu na zatrzymanie pewnych siebie rywali.

Do przerwy 18-10 dla Danii. Hansen w ciągu 30 minut ustrzelił sześć bramek. W drużynie węgierskiej trzy gole w trzech rzutach zdobył Peter Hornyak.

Po wznowieniu gry nieco lepiej zaczęli grać Węgrzy, ale mocni Duńczycy nie pozwolili im złapać kontaktu. Wciąż skuteczni byli Hansen i Hornyak.

Reprezentacja Danii ostatecznie pokonała Węgrów 30-22, a zawodnikiem meczu został Mikkel Hansen.

Wynik meczu grupy D:

Dania - Węgry 30-22 (18-10)

Najwięcej bramek: dla Danii - Mikkel Hansen 9, Mads Christiansen 5 oraz Henrik Toft Hansen, Mads Mensah Larsen, Casper Mortensen i Jesper Noddesbo po 3; dla Węgier - Peter Hornyak 5, Rudolf Faluvegi 3 oraz Kornel Nagy, Bence Banhidi, Gabor Ancsin i Richard Bodo po 2.

Sprawdź sytuację w grupie D!