Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych: Hiszpania - Niemcy 32-29

Hiszpania wygrała z Niemcami 32-29 we Wrocławiu w meczu grupy C mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Emocji nie brakowało. W końcówce pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Jorge Maqueda, którzy rzucił piłką w twarz Steffena Weinholda.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

Hiszpanie to pogromcy Polaków z ostatniego meczu towarzyskiego przed ME, który wygrali aż 26-12. To również faworyci do medalu mistrzostw Europy.

Po przylocie do Polski przykra niespodzianka spotkała kapitana Hiszpanów Victora Tomasa, który na krótko trafił do szpitala. Powodem była reakcja alergiczna na orzechy, na które jest uczulony.

Dziś Tomas był gotowy do gry przeciwko Niemcom i już w pierwszej połowie zanotował kapitalną serię bramek.

Pierwszą bramkę meczu zdobyli Niemcy, a konkretnie Steffen Fath. U Hiszpanów znakomicie zaczął Jorge Maqueda, który rzucił dwa pierwsze gole dla swojej drużyny.

Niemcy prowadzili 4-2, 5-3 i 6-4. Po czwartej bramce Tomasa (na sześć rzutów) Hiszpanie remisowali z Niemcami 9-9 w 14. minucie.

Od stanu 10-10 faworyci zdobyli cztery bramki z rzędu, na co odpowiedział dopiero w 20. minucie Fath. Kolejne trzy gole były znowu dziełem szczypiornistów hiszpańskich, którzy prowadzili już 17-11.

W końcówce pierwszej połowy to jednak Niemcy zdobyli cztery bramki z rzędu, w tym dwie ostatnie Steffen Weinhold. Zdenerwowani takim obrotem sprawy Hiszpanie tuż przed przerwą trochę się "zagotowali". Złapali dwie kary, a Maqueda obejrzał czerwoną kartkę za rzut w twarz, stojącego w murze, Weinholda. Nie wiadomo, czy zrobił to celowo.

Niemcy zaczynali drugą połowę w podwójnej przewadze, ale nie udało się im zbliżyć do przeciwników.

Nasi zachodni sąsiedzi nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry i w kolejnych minutach uwierzyli, że można urwać choćby punkt mocnym Hiszpanom.

W 45. minucie było jeszcze 26-22 dla Hiszpanii, ale po 47. minutach było już tylko 26-25. Hiszpanie zorientowali się, że robi się groźnie i błyskawicznie odpowiedzieli golami: Julen Aguinagalde i Joan Canellas.

Niemcy ambitnie dążyli do wyrównania, ale skrzydła podcięła im sytuacja z 54. minuty, gdy karę otrzymał Niclas Pieczkowski, a bramkę na 29-26 zdobył Valero Rivera.

Hiszpanie nie dali sobie wydrzeć wygranej, mimo że przez chwilę znów grali w podwójnym osłabieniu. Graczem meczu został wybrany zdobywca sześciu bramek Victor Tomas.

Wynik meczu grupy C:

Hiszpania - Niemcy 32-29 (18-15)

Najwięcej bramek: dla Hiszpanii - Valero Rivera 7, Victor Tomas 6; dla Niemiec - Christian Dissinger 6, Tobias Reichmann 5.

Grupa C: sprawdź szczegóły!