Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych. Francja - Norwegia 24-29 "Medal? Wszystko może się zdarzyć"

Norwegia pokonała w Krakowie Francję 29-24 i wygrała grupę 1. mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Na konferencji Skandynawowie triumfowali, a Francuzi przyznali, że zabrało im sił. Oto co powiedzieli przedstawiciele obu drużyn.

Christian Berge, trener Norwegów:

- To było trudne spotkanie. W pierwszej połowie mieliśmy dużo problemów, przegrywaliśmy nawet trzema golami. Wciąż wierzyliśmy jednak, że możemy wygrać. Dziękuję zespołowi, że udało nam się osiągnąć cel.

Claude Onesta, trener Francuzów:

- Gratuluję Norwegii. To był fantastyczny mecz. Staraliśmy się, wystartowaliśmy dobrze, zabrakło nam mocy w drugiej połowie. Nie mieliśmy zbyt wielu możliwości, by reagować. Wszystko zależało od sił. W drugiej części nam ich zabrakło.

Reklama

Harald Reinkind, zawodnik Norwegów:

- Medal? Dziękuję Francji za dobry mecz. Nie wiem kto jest faworytem, ale możemy pokonać każdy zespół w  tym turnieju. Po raz pierwszy jesteśmy w półfinale i wszystko może się zdarzyć. Jesteśmy lekko zaskoczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Thierry Omeyer, zawodnik Francuzów:

- Rywale zagrali bardzo dobrze. Jesteśmy rozczarowani, bo chcieliśmy wygrać i awansować. Po dobrym starcie, później mieliśmy problemy. Norwegowie byli bardzo szybcy.

Łukasz Szpyrka z Krakowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL