Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

​ME piłkarzy ręcznych. Ekipy grupy D zrezygnowały z porannych treningów

Zespoły rywalizujące w Gdańsku w grupie D mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych zrezygnowały z porannych treningów zaplanowanych w dni, w których nie odbywają się spotkania. W dniach meczowych będą natomiast brały udział w przedpołudniowych rozruchach.

W Gdańsku rywalizują wicemistrzowie Europy Duńczycy, Węgrzy, Rosjanie oraz Czarnogórcy. Trzy najważniejsze obiekty dla grupy D, czyli Hotel Mercure Posejdon, gdzie zakwaterowane są zespoły, Ergo Arena, gdzie odbywają się mistrzowskie spotkania, oraz hala Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, która jest obiektem treningowym, są położone tuż obok siebie, a przejazd pomiędzy nimi nie zajmuje więcej niż 10 minut.

Reklama

Pomimo tak świetnego skomunikowania wszystkie drużyny w tej grupie zrezygnowały po pierwszej kolejce z przedpołudniowych treningów w dni, w których nie odbywają się mecze. Ich sztaby szkoleniowe podjęły decyzję, że po mistrzowskich spotkaniach zawodnicy będą na drugi dzień odpoczywać w hotelu oraz regenerować się w miejscowym SPA.

W dni meczowe harmonogram nie zmienił się - zespoły rywalizujące w Gdańsku nadal zamierzają brać udział w zaplanowanych maksymalnie na 60 minut porannych rozruchach. 

Dowiedz się więcej na temat: ME piłkarzy ręcznych