Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych. Chorwat Czupić liczy na finał z Polską

Uwaga na Chorwację! Siódemka z Bałkanów rozpędza się z meczu na mecz na ME piłkarzy ręcznych. We wtorek rozgromiła zawsze silną Islandię, a wczoraj rozprawiła się z Macedonią. Teraz przed zespołem Żeljko Babicia mecze prawdy, w sobotę z Francją, a w środę z Polską. Skrzydłowy Chorwatów Ivan Czupić wierzy, że w finale jego zespół zagra z "Biało-czerwonymi".

Sprawdź terminarz i sytuację w "polskiej" grupie ME!

Reklama

Chorwaci nie najlepiej rozpoczęli turniej. Najpierw męczyli się z Białorusią, a potem przegrali z Norwegią. Od swojego ostatniego meczu w grupie B, która swoje spotkania rozrywała w Spodku w Katowicach, są już w świetnej formie.

Islandczyków rozgromili 37-28, żeby wczoraj, w swoim pierwszym spotkaniu drugiej rundy, rozbić nieobliczalną Macedonię 34-24.

Na swoim koncie mają już cztery punkty. To tyle co Francja, Polska i Norwegia, tyle że nasza reprezentacja i Skandynawowie rozegrali o mecz mniej. Chorwatów czekają teraz decydujące mecze o wejście do półfinału XII mistrzostw Europy z Francją i Polską. 

Jednym z wyróżniających się graczy siódemki z Bałkanów jest Ivan Czupić. Zapytaliśmy go o ocenę szans w decydujących grach.

- Francja, jako to Francja, zawsze należy do faworytów. Polska gra u siebie w domu przed 15, 16 tysiącami kibiców. Na pewno będzie ciężko, ale też pokazaliśmy siłę i charakter - podkreśla Czupić, który na co dzień gra w Vive Tauronie Kielce. 

Skrzydłowy mistrzów Polski mówi, że w Krakowie na pewno będzie czas na spotkanie z polskimi kolegami i przyjaciółmi, z którymi na co dzień gra w klubie. W dniu spotkania z "Biało-czerwonymi" nie będzie jednak pobłażania.

Czupić marzy o jednym... - Będzie super, jak spotkamy się w finale - podkreśla 29-letni gracz. 

Michał Zichlarz   

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!