Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

ME piłkarzy ręcznych. Bartosz Jurecki nie zagra z Norwegią?

Są bardzo małe szanse na to, aby w sobotnim, pierwszym meczu drugiej rundy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych z Norwegią w Krakowie wystąpił obrotowy Bartosz Jurecki. Lekarz reprezentacji Rafał Markowski zastrzega jednak, że nie jest to ostateczna decyzja.

- Jeszcze za wcześnie, aby mówić o tym kiedy Bartosz wróci na boisko. Na podjęcie decyzji mamy czas do soboty do 9 rano. Generalnie zawodnik powoli wraca  do zdrowia. W czwartek ćwiczył już nawet w siłowni - powiedział Markowski.

Starszy z braci Jureckich (Michał jest rozgrywającym reprezentacji) jest pod stałą obserwacją i regularnie przechodzi badania, nawet po dwa razy dziennie.

- Na razie nie przewidujemy zmiany. To mało prawdopodobne. Ale na podjęcie odpowiednich kroków mamy jeszcze czas - zaznaczył.

Jureckiemu odnowiła się kontuzja łydki w meczu z Macedonią i na spotkanie z obrońcą tytułu Francją (wygrana 31-25) trener Michael Biegler desygnował Macieja Gębalę.

Reklama


 - Ta zmiana nie była podyktowana złym stanem zdrowia Jureckiego, ale tym, że Kamil Syprzak narzekał na ból pleców. Musieliśmy się zabezpieczyć i mieć kogoś w pełni sprawnego na pozycji obrotowego - wyjaśnił Markowski.

Pozostali zawodnicy czują się dobrze, niektórzy jak Piotr Grabarczyk, Krzysztof Lijewski czy Rafał Gliński są nieco poobijani, a Jakuba Łucaka boli prawy nadgarstek. Ale są to dolegliwości, które nie zagrażają ich występowi w ME.

W trakcie mistrzostw Europy można dokonać trzech zmian w składzie. Polacy wykorzystali jedną.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy