Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

​Bartosz Konitz: W szatni nikt nie krzyczał: "Panowie, jedziemy do finału!"

Z Norwegią zapowiada się ciężki mecz. To niższy zespół, ale bardzo dynamiczny. Spotkanie z nimi może nam jednak otworzyć drogę do półfinału - mówi w rozmowie z Interią Bartosz Konitz, rozgrywający reprezentacji Polski. Mecz Polska - Norwegia w sobotę o godz. 20.30, relacja w Interii.

Zapraszamy na relację LIVE z meczu Polska - Norwegia!

Reklama

Interia: Dzięki wygraniu grupy mieliście kilka dni przerwy. To atut czy problem?

Bartosz Konitz: - Raczej atut, bo mamy paru zawodników, którzy grali w każdym meczu przez większość czasu. Szczególnie to dla nich moment, gdy mogą naładować baterie.

To się przyda, bo przed wami trudni rywale.

- Najpierw Norwegia, która też wygrała grupę, więc zapowiada się ciężki mecz. To spotkanie może nam jednak otworzyć drogę do półfinału. To niższy zespół, ale bardzo dynamiczny. Później Białoruś, o której ciężko coś powiedzieć. Widziałem niewiele ich meczów, ale są w naszym zasięgu. Znam tam paru chłopaków. Cieszą się, że mogą zostać w Krakowie i grać dalej. Na pewno nie odpuszczą.

A na koniec zmierzycie się z Chorwacją.

- Są bardzo mocni. Może to szczęście, że gramy z nimi na  koniec? Jak wszystko dobrze pójdzie, to przed tym meczem będziemy niemal pewni półfinału. To spotkanie na pewno będzie ciekawe.

Był pan zaskoczony rozstrzygnięciami w grupie B?

- Na tych mistrzostwach faworyci parę razy przegrali.

Tak jak Francja z wami?

- Można tak powiedzieć. Niewielu spodziewało się, że wygramy. Nasza gra wcześniej nie wyglądała pięknie, ale daliśmy radę i w trzecim meczu było widać, że jesteśmy bardziej wyluzowani. Graliśmy, jak chcieliśmy.

Proszę szczerze powiedzieć: czy po wygranej z Francją ktoś w szatni krzyknął: "Panowie, jedziemy do finału"?

- Nie, zdecydowanie nie (śmiech)... Od samego początku chcemy krok po kroku zbliżać się do medali i teraz następna przeszkoda - Norwegowie. Na nich się skupiamy.

Rozmawiał: Piotr Jawor

Sprawdź wyniki i tabelę ME piłkarzy ręcznych