Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Bartosz Jurecki wróci na mecz z Chorwacją?

Bartosz Jurecki może wystąpić w meczu z Chorwacją. Ostateczna decyzja o włączeniu go do składu ma zapaść w środę rano.

- Rehabilitacja przebiega zgodnie z planem. Wieczorem po treningu będziemy chcieli dokonać kolejnej oceny pod kątem ewentualnego włączenia Bartka do składu na mecz z Chorwacją. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Jeśli nic złego się nie wydarzy i badanie USG będzie prawidłowe, to zastanowimy się nad jego powrotem na boisko - powiedział lekarz kadry Rafał Markowski przed kamerami ZPRP.

Stan zdrowia pozostałych reprezentantów, poza jednym wyjątkiem, jest zadowalający. - Poza drobnymi urazami, które nie mają wpływu na grę zawodników, to nie możemy narzekać. Wygląda to wszystko całkiem nieźle. Były oczywiście stłuczenia i lekkie skręcenia, ale wszystko w normie - dodał.

Reklama

Jedynie Krzysztof Lijewski był oszczędzany w poniedziałkowym meczu z Białorusią, wygranym 32:27.

- W poprzednim meczu z Norwegią ucierpiał jego lewy nadgarstek. Dlatego musieliśmy go lekko zablokować, przez co nie był w stanie prawidłowo rzucać i był wykorzystywany tylko w obronie. Ponieważ nadgarstek nadal go bolał, więc chcieliśmy go oszczędzić, żeby w następnych meczach mógł grać zarówno w obronie jak i w ataku - wyjaśnił Markowski.

Spotkanie z Chorwacją w Tauron Arenie Kraków rozpocznie się o godz. 20.30. Zmiany w składzie trenerzy mogą zgłaszać do godz. 9. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL