Reklama

Reklama

ME siatkarzy 2021. Fabian Drzyzga: Z Rosją będzie ogień

Siatkarska reprezentacja Polski z łatwością pokonała Finlandię 3:0 w 1/8 finału mistrzostw Europy. Rozgrywający Fabian Drzyzga podkreślił rolę kibiców w tej wygranej.

- Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie. W zasadzie nieistotne kto grał, wynik utrzymywał się cały czas na podobnym poziomie, punkty zdobywaliśmy seriami. Wielkie brawa dla całej drużyny, brawa również dla kibiców, którzy stworzyli świetną atmosferę i bardzo nam pomogli. Zrobiliśmy swoje, teraz koncentracja na odpoczynku, a potem na kolejnym spotkaniu - powiedział po zwycięskim meczu z Finlandią polski rozgrywający, Fabian Drzyzga.

- Na igrzyskach w Tokio trybuny świeciły pustkami, słyszeliśmy każdy pisk buta, każde słowo na boisku. Przychodzenie na salę, gdzie są tylko zawodnicy i dziennikarze, było smutne. Trenujemy także po to, by dawać radość kibicom. Jesteśmy przyzwyczajeni do pełnych trybun w Polsce, czy to na meczach klubowych czy reprezentacji. Dziś atmosfera była fantastyczna - podkreślił Drzyzga.

Reklama

Kibicuj Polakom na Mistrzostwach Europy - sprawdź terminarz mistrzostw

We wtorek w Ergo Arenie położonej na granicy Gdańska i Sopotu, Polacy zmierzą się z Rosją. To ćwierćfinał mistrzostw, stawką będzie awans do strefy medalowej.

- Teraz rola naszego sztabu, by przeanalizował poprzednie mecze naszych rywali i znalazł słabe punkty drużyny rosyjskiej. Jeszcze trochę do tego meczu zostało czasu, musimy odpocząć i spokojnie potrenować - powiedział Drzyzga.

- Będziemy walczyć do ostatniej piłki, będzie ogień. Zobaczymy z jakim rezultatem, my na pewno zrobimy wszystko, by wygrać - zakończył rozgrywający reprezentacji Polski. 

Maciej Słomiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje