Reklama

Reklama

Szwedzcy piłkarze przed meczem z Polską: O takich meczach marzy się już w dzieciństwie

Zdaniem szwedzkich piłkarzy mecz z Polską będzie na pewno pełen napięcia, nerwów i dramaturgii lecz na murawę stadionu w Sankt Petersburgu wybiegną w środę ze "stuprocentowym nastawieniem na zwycięstwo".

- O takich meczach, kiedy myśli się o nich przez kilka dni bez przerwy i rozważa możliwe scenariusze przed snem, każdy ambitny piłkarz marzy już w dzieciństwie i w końcu nadchodzi taki dzień - powiedział Mikael Lustig.

Robin Quaison ocenił: - Właśnie przed takimi meczami psychika rozgrzewa się do czerwoności czekając na pierwszy gwizdek sędziego. To jest właśnie prawdziwy futbol, w którym stawka dla obu drużyn jest wysoka.

- Polska chce wygrać i musi, aby grać dalej, ale to zależy od nas. Jest to bardzo silny fizycznie i zmotywowany zespół z fantastycznym napastnikiem, który jest w stanie zmienić wynik meczu - dodał.

Reklama

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Gdziekolwiek jesteś, słuchaj meczu na żywo! - Relacja live tylko u nas!

Mecz Szwecja - Polska na Euro 2020. Piłkarze rywali przed meczem z Polską

Obrońca Manchesteru United Viktor Lindeloef stwierdził, że dla niego będzie to walka od pierwszej do ostatniej sekundy meczu bowiem to on będzie odpowiedzialny za pilnowanie Roberta Lewandowskiego.

- Wiem, że wystarczy ułamek sekundy zagapienia się, a on to wykorzysta jak wyczekujący drapieżnik - dodał.

Kilku szwedzkich piłkarzy w niedzielę złamało przepisy sanitarne na zgrupowaniu w Goeteborgu zamawiając swoich prywatnych... fryzjerów, aby - jak wyjaśnili -dobrze wyglądać na zbliżeniach po strzeleniu bramki.

Selekcjoner Janne Andersson był bardzo niezadowolony, lecz później przyznał, że "jeżeli stylizacja włosów jest dla nich tak ważna, a wygląda na to, że poważnie się szykują na ten mecz, to może się przełożyć na morale".

Zbigniew Kuczyński

kucz/ sab/

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | reprezentacja Polski | mecz Szwecja - Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje