Reklama

Reklama

​Szwecja - Polska. Robert Lewandowski: To boli i jeszcze poboli. Jako drużyna musimy coś zmienić

- Na Euro 2020 nie dopisywało nam szczęście. Ale z drugiej strony szczęściu trzeba pomóc. Na turnieju przegrała cała drużyna i cała drużyna ponosi odpowiedzialność za ten wynik - ja jako kapitan również. Jako zespół musimy coś poprawić - powiedział po meczu ze Szwecją Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski po meczu Szwecja - Polska na Euro 2020

O meczu ze Szwecją:

- Jeżeli pytacie mnie, czego nam zabrakło, to na pewno nie zabrakło nam determinacji i woli walki. Ale jeśli pomimo tego i tak przegraliśmy, to zapewne coś zawiodło, może zabrakło umiejętności. Drużyna walczyła o jak najlepszy wynik, o zwycięstwo i po drugiej bramce uwierzyliśmy, że możemy wygrać... Myślę, że dla nas to bardzo przykre spotkanie, jesteśmy nim rozczarowani, czujemy się źle. Daliśmy z siebie wszystko, ale to i tak nie wystarczyło. A skoro nie wystarczyło, to znaczy, że czegoś nam zabrakło...

O ostatnim miejscu w grupie E:

Reklama

- Przed każdym turniejem szczerze wierzymy w pozytywny wynik reprezentacji Polski. Teraz było tak samo. W pierwszym meczu, ze Słowacją, przegraliśmy jednak z rywalem, który stworzył sobie niewiele sytuacji bramkowych, ale zdobył więcej goli niż my. W meczu z Hiszpanią była mobilizacja, wola walki. Ze Szwecją zagraliśmy jeszcze inaczej: kreowaliśmy sytuacje, strzeliliśmy dwie bramki. Nie można nam na pewno odmówić zaangażowania czy determinacji. Ale jak wiemy, to i tak było za mało.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

O reprezentacji Polski po Euro:

- Na turnieju na pewno nie dopisywało nam szczęście. Ale z drugiej strony szczęściu trzeba pomóc. Na mistrzostwach przegrała cała drużyna i cała drużyna ponosi odpowiedzialność za ten wynik: ja jako kapitan również. Jako zespół musimy coś poprawić. W tym momencie jesteśmy poza turniejem i ciężko powiedzieć coś pozytywnego... Jeśli mówimy o tym, co zawiodło, co nie wyglądało tak, jak powinno, to jest kilka takich elementów. Jeśli natomiast mówimy o pozytywach, to powinniśmy mówić głównie o przyszłości. Bo na przykład już zmienił się nasz sposób myślenia. Euro 2020 boli i będzie bolało przez jakiś czas, musimy się z tym uporać, choć łatwo nie będzie. Turniej kosztował nas dużo sił, ale to nie wystarczyło. Chłopaków mogę jednak pochwalić za to, ze dawali z siebie wszystko.

Z Petersburga Sebastian Staszewski, Interia

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama