Reklama

Reklama

Rozpoczyna się walka o Euro! Znamy wszystkie szczegóły

Do pierwszego meczu Polaków na Euro 2020 został mniej niż miesiąc i właśnie dziś rozpoczyna się walka o 26 miejsc w kadrze na ten turniej, bo właśnie tylu piłkarzy, po raz pierwszy w historii, będą mogli powołać poszczególni selekcjonerzy. Znamy dokładne szczegóły, kiedy i gdzie nasi piłkarze będą walczyć o szansę od Paulo Sousy.

Pierwszym etapem walki o wyjazd na Euro 2020 będzie powołanie szerokiej kadry przez Paulo Sousę 17 maja podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Dla części piłkarzy będzie to początek pięknej przygody, zakończonej, miejmy nadzieję, sukcesem podczas zbliżających się mistrzostw Europy. 

Euro 2020: zmiany w przepisach

Szeroka kadra Sousy już 24 maja rozpocznie zgrupowanie w Opalenicy, przygotowujące drużynę do startu na Euro 2020. Potrwa ono do 9 czerwca, choć w jego trakcie będzie się sporo działo. I nie chodzi tu tylko o kolejne ćwiczenia, zaordynowane piłkarzom przez selekcjonera Biało-Czerwonych.

Kluczowym dniem będzie 1 czerwca, kiedy to Paulo Sousa będzie musiał ogłosić ścisłą, 26-osobową kadrę na Euro 2020. Choć i tutaj jest mały wyjątek, bowiem dodatkowo przed każdym meczem w trakcie trwania turnieju będzie można dokonać wymiany kontuzjowanego lub chorego bramkarza. Jednak to wskazana przez trenera 26. będzie walczyć w kolejnych starciach podczas Euro. Kadry meczowe, tak jak do tej pory, będą liczyć 23 piłkarzy, a pozostała trójka wyląduje na trybunach.

Również 1 czerwca nasza reprezentacja rozegra pierwsze towarzyskie starcie przed Euro 2020. Naszym przeciwnikiem będzie Rosja, a zagramy z nią we Wrocławiu. Z kolei na zakończenie zgrupowania 8 czerwca spotkamy się w Poznaniu z Islandią. A dzień później Biało-Czerwoni zameldują się w bazie w Sopocie, gdzie rozpoczną operację Euro 2020! 

Reklama

Finał na Wembley

Turniej rozpoczyna się 11 czerwca meczem Turcja - Włochy na Stadio Olimpico w Rzymie, natomiast Polacy swoje pierwsze spotkanie rozegrają trzy dni później w Petersburgu, gdzie zmierzymy się ze Słowacją. Potem czeka nas lot do Sewilli i mecz z Hiszpanią 19 czerwca, a na zakończenie fazy grupowej znów wracamy nad Zatokę Fińską i Stadion Kriestowskij, gdzie 23 czerwca zagramy ze Szwecją. 

Miejmy nadzieję, że to nie będzie koniec naszego udziału w tej imprezie. Faza pucharowa rozpoczyna się 26 czerwca, kiedy rozegrane zostaną pierwsze mecze 1/8 finału. Ćwierćfinały ruszają 2 lipca, półfinały zostaną rozegrane odpowiednio 6 i 7 lipca, a wielki finał na stadionie Wembley w Londynie 11 lipca. 

KK

Reklama

Reklama

Reklama