Robert Lewandowski wśród czołowych strzelców Euro 2020

Po porażce 2-3 ze Szwecją reprezentacja Polski odpadła z Euro 2020. Obie bramki dla "Biało-Czerwonych" w ostatnim meczu strzelił Robert Lewandowski, który z trzema trafieniami na koncie jest jednym z wiceliderów klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju.

W meczu ze Szwecją Lewandowski dał nam nadzieję na wyjście z grupy. Gdy przegrywaliśmy 0-2, wkroczył do akcji, trafiając do siatki w 61. i 84. minucie. Ostatecznie jednak przegraliśmy 2-3, a ten wynik wyeliminował nas z turnieju.

"Lewy" mógł strzelił gola także w pierwszej połowie, gdy dwukrotnie trafił w poprzeczkę. Mimo niewykorzystanych sytuacji nasz kapitan w końcu nie zawiódł, kończąc udział w wielkim turnieju z trzema golami.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Więcej bramek (5) zdobył dotąd tylko Cristiano Ronaldo. Tyle samo trafień na koncie co Lewandowski mają za to: Emil Forsberg, Romelu Lukaku, Georginio Wijnaldum oraz Patrik Schick.

Klasyfikacja strzelców Euro 2020:

5 -  Cristiano Ronaldo (Portugalia)

3 - Emil Forsberg (Szwecja), Romelu Lukaku (Belgia), Georginio Wijnaldum (Holandia), Robert Lewandowski (Polska), Patrick Schick (Czechy)

2 - Ciro Immobile (Włochy), Memphis Depay (Holandia), Youssuf Poulsen (Dania), Andrij Jarmołenko (Ukraina), Xherdan Shaqiri (Szwajcaria), Maneul Locatelli (Włochy), Denzel Dumfries (Holandia), Roman Jaremczuk (Ukraina), Raheem Sterling (Anglia), Ivan Perišić (Chorwacja)

TB

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Euro 2020 | mecz Szwecja - Polska