Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Szczegółowy plan zgrupowania przed Euro 2020

Polski Związek Piłki Nożnej przedstawił szczegółowy plan zgrupowania reprezentacji Polski przed Euro 2020. Piłkarze rozpoczną przygotowania 24 maja, a 14 czerwca rozegrają pierwszy mecz na mistrzostwach Europy.

Podczas Euro 2020 Polacy zmierzą się kolejno ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Pierwszy i ostatni mecz fazy grupowej "Biało-Czerwoni" rozegrają w Sankt Petersburgu. Natomiast na mecz z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego pojadą do Sewilli.

PZPN przedstawił szczegółowy plan przygotowań do mistrzostw Europy. Wiadomo, że zgrupowanie rozpocznie się 24 maja w Opalenicy. Tydzień wcześniej ma zostać ogłoszona szeroka kadra na turniej.

Dwa mecze towarzyskie przed Euro 2020

Przed czempionatem kontynentu Polacy rozegrają dwa mecze towarzyskie. 1 czerwca we Wrocławiu zmierzą się z Rosją, a 8 czerwca z Islandią. W dzień pierwszego spotkania, o północy, mija termin zgłoszenia ostatecznej listy powołanych na Euro 2020. Z kolei zaraz po drugim meczu "Biało-Czerwoni" stawią się w docelowej bazie, w której będą przebywać w trakcie turnieju.

Pierwotnie nasza kadra miała grać w Dublinie i Bilbao. Zmiana miast gospodarzy Euro 2020 może spowodować też zmianę bazy. Możliwe, że w trakcie turnieju Polacy trenować będą w kraju.

Reklama

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje