Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Sławomir Peszko kontestuje wybory Paulo Sousy

Już tylko 17 dni pozostało do rozpoczęcia piłkarskiego Euro, a wokół wyborów selekcjonera Paulo Sousy ciągle trwają dyskusje. Kolejną z osób, która publicznie zabrała głos na temat decyzji szkoleniowca, jest były Orzeł i przyjaciel Roberta Lewandowskiego, Sławomir Peszko.

Rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w Opalenicy, gdzie "Biało-Czerwoni" zaczęli wykuwać formę do rozpoczynających się wkrótce piłkarskich mistrzostw Europy.

Na papierze skład Orłów wygląda bardzo obiecująco, kilku naszych piłkarzy ma za sobą udane miesiące, ale problemem jest stworzenie dobrze funkcjonującej drużyny i wypracowanie automatyzmów tak potrzebnych zwłaszcza na najwyższym poziomie.

Ciągle szeroko dyskutuje się na temat absencji w wyselekcjonowanym kadrze Sebastiana Szymańskiego, wybieranego do "11" sezonu w rosyjskiej ekstraklasie, a także Kamila Grosickiego. Ten drugi piłkarsko do siebie nie mógł przekonywać, bo z rzadka dostawał okazję do grania w West Bromwich Albion, ale zdaniem niektórych ma inne walory, które w grupie mogą być nie do przecenienia.

Reklama

Sławomir Peszko: Byłbym za tym, żeby Grosicki jechał

Dużego wywiadu "Przeglądowi Sportowemu" udzielił Sławomir Peszko, do niedawna piłkarz kadry, a obecnie gwiazda drużyny z okręgówki Wieczystej Kraków. I właśnie jego zdaniem brak "Grosika" może odbić się czkawką Paulo Sousie.

- Ja byłbym za tym, żeby Kamil jechał. Dlatego, że wiem, jak jest w drużynie, w szatni przed meczem. "Grosik" potrafi coś powiedzieć motywacyjnego zaraz po "Lewym", po meczu tak samo. Ale jeżeli to nie jest potrzebne trenerowi, trzeba mu zaufać - uważa "Peszkin".

Peszko chciałby się również mylić, jeśli chodzi o swoje prognozy na wynik kadry na Euro. Niemniej jego zdaniem "Biało-Czerwoni" nie osiągną sukcesu podczas czempionatu Starego Kontynentu, a zapytany, czy rokują na wyjście z grupy, odparł: - Nie. Obym się mylił. Może jak nie będziemy pompować balonu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy