Reklama

Reklama

​Polska - Słowacja na Euro 2020. Czikosz: Polacy mają więcej gwiazd

- Jesteśmy mały krajem, więc cieszymy się już z samego awansu. Każda wygrana będzie dla nas wielkim sukcesem - podkreśla w rozmowie z Interią Erik Czikosz, były reprezentant Słowacji, obecnie zawodnik Puszczy Niepołomice.

W poniedziałek o godz. 18 w Petersburgu Polacy zmierzą ze Słowacją w pierwszym meczu grupy E Euro 2020. "Biało-czerwoni" są faworytami, ale czy rywale są w stanie ich zaskoczyć? 

Piotr Jawor, Interia: Mecz przeciwko Polakom będzie dla Słowaków czymś wyjątkowym? 

Erik Czikosz, były reprezentant Słowacji, obecnie zawodnik Puszczy Niepołomice: - To zawsze coś innego zagrać z sąsiadami. Z jednej strony cieszmy się, że zmierzymy się właśnie z Polską, ale z drugiej wiemy, że macie bardzo mocny zespół i możecie wygrać z każdym. Wiele zależy od tego, w jakiej będziecie formie. Bez względu na wszystko, zapowiada się bardzo ciężka przeprawa. 

Reklama

Polacy są faworytami? 

- Oczywiście. Macie wielu świetnych zawodników, więcej gwiazd. Na pewno jesteście faworytami, ale w futbolu nigdy nic nie wiadomo. Forma zawodników po przyjeździe z klubu zawsze jest zagadką, podobnie jak przygotowanie oraz taktyka. Wszystko wyjaśnia się dopiero na Euro. 

Polacy podkreślają, że poniedziałkowe spotkanie jest kluczowe w kontekście wyjścia z grupy. 

- Mistrzostwa Europy to specyficzna rywalizacja i pierwszy mecz może zmienić wszystko... To spotkanie da nam odpowiedź na wiele pytań. Zwycięzca może myśleć nawet o wygraniu grupy. 

A może pierwszy mecz Słowacy woleliby grać z kimś innym? 

- Tego przed spotkaniem nigdy się nie wie. Możemy sobie gdybać, ale wszystko wyjaśni się dopiero po ostatnim gwizdu sędziego. 

Jaki jest cel Słowaków na ten turniej? 

- Jesteśmy mały krajem, więc cieszymy się już z samego awansu. Każda wygrana będzie dla nas wielkim sukcesem, więc muszę zacytować klasyka - koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu i zobaczymy, co się będzie działo. Wyjście z grupy byłoby jednak czymś niesamowitym. 

Milan Szkrinar jest w stanie zatrzymać Roberta Lewandowskiego? 

- To nasz najlepszy obrońca, więc zapowiada się ciekawe starcie. Na pewno będzie co oglądać. 

Rozmawiał Piotr JaworDowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Erik Czikosz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje