Reklama

Reklama

Polska - Słowacja. Mateusz Klich z kontuzją? Jeżeli nie zagra, to tylko z powodów taktycznych

W poniedziałkowy poranek pojawiła się informacja, że Mateusz Klich może nie wystąpić w meczu Euro 2020 ze Słowacją. Powodem miała być kontuzja pomocnika reprezentacji Polski. Jednak według informacji Interii Klich jest zdrowy, a jeśli nie zagra, to z powodów taktycznych.

Przed inaugurującym dla Polaków mistrzostwa Europy meczem ze Słowacją Paulo Sousa miał zapewne kilka bezsennych nocy. Wszystko przez poważne kontuzje m.in. Jacka Góralskiego, Krzysztofa Piątka czy Arkadiusza Milika, a także problemy zdrowotne Jana Bednarka i Dawida Kownackiego. Gdy wydawało się, że ostatnie godziny przed poniedziałkowym spotkaniem upłyną na spokojnym oczekiwaniu, pojawiła się informacja, że Portugalczyk ma kolejny kłopot.

Jak przekazał w programie "Euro Sekcja" Jakub Polkowski, dziennikarz "FootTruck’a", Klich może nie zagrać na Gazprom Arenie w Petersburgu. Powodem miałaby być kontuzja 30-latka.

Reklama

Sprawdziliśmy tę informację w sztabie reprezentacji i według naszych rozmówców Klich jest gotowy do gry. Jeżeli nie wystąpi w meczu ze Słowacją, to tylko z powodów taktycznych. Selekcjoner Sousa jest zadowolony ze współpracy z pomocnikiem Leeds United, ale coraz więcej wskazuje na to, że na otwarcie Euro będzie chciał zagrać dwoma napastnikami. W takim przypadku Klich może usiąść na ławce, a w podstawowym znajdzie się np. Jakub Moder.

Z Petersburga Sebastian Staszewski, Interia

 

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Mateusz Klich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama