Reklama

Reklama

Pierwszy w historii Pogoni, najmłodszy w kadrze

Zna go już cała piłkarska Polska, a w czerwcu pozna być może także Europa. Niespełna 18-letni Kacper Kozłowski jedzie na Euro.

W Szczecinie na "Koziołka" chuchają i dmuchają z każdej strony. Wiedzą, że to talent czystej wody, który nie zdarza się często. To jednak także młody chłopak, który bardzo łatwo może zachłysnąć się sławą i sukcesem. Dlatego też podjęto decyzję, że Kozłowski dostaje zakaz udzielania wywiadów jakimkolwiek mediom. Wyjątkiem są oficjalne kanały klubowe.

Zamiast w prasie czy internecie, Kacper przemawia więc na boisku. Jak się okazało - na tyle dobrze, że w czerwcu weźmie udział w mistrzostwach Europy. Selekcjonera Paulo Sousę przekonał do siebie bardzo szybko, bo po zaledwie jednym zgrupowaniu. W marcu zadebiutował w biało-czerwonych barwach w eliminacyjnym meczu przeciwko Andorze. Został też wtedy drugim najmłodszym reprezentantem Polski w historii, ustępując jedynie Włodzimierzowi Lubańskiemu.

Reklama

Za sprawą powołania od Paulo Sousy, Kozłowski zapisuje się też złotymi zgłoskami w historii szczecińskiego klubu. Nastolatek jest bowiem pierwszym piłkarzem Pogoni, który pojedzie na mistrzostwa Europy. Wcześniej Portowcy jeździli na mundial (Marek Ostrowski) lub igrzyska olimpijskie (Henryk Wawrowski, Dariusz Adamczuk, Dariusz Szubert).

W kadrze trenera Sousy Kacper Kozłowski będzie najmłodszym zawodnikiem. Przypomnijmy - pomocnik urodził się w 2003 roku.

Jakub Żelepień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL