Reklama

Reklama

Oficjalnie. Krzysztof Piątek nie zagra na Euro 2020!

Niestety potwierdził się czarny scenariusz dotyczący Krzysztofa Piątka. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował oficjalnie, że napastnik Herthy Berlin nie zagra na Euro 2020 z powodu kontuzji.

Piątek doznał kontuzji podczas środowego meczu Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen. Badania wykazały, że polski napastnik złamał kostkę. Hertha przekazała, że nasz zawodnik już w tym sezonie nie zagra. Pod znakiem zapytania stanął również występ Piątką w mistrzostwach Europy. Okazało się, że występ 25-letniego napastnika na Euro 2020 jest wykluczony.

"Krzysztof przesłał mi swoje badania i nie wyglądały zbyt dobrze. Zawodnik przeszedł jeszcze w czwartek dodatkową konsultację medyczną, która miała dać odpowiedzieć na pytanie, czy operacja jest konieczna. Najgorszy scenariusz się potwierdził. Zawodnik w piątek o 8.00 przejdzie zabieg. Następnie czekają go trzy-cztery miesiące przerwy zanim wróci na boisko. Niestety, ale udział Krzysztofa w zbliżających się mistrzostwach Europy jest niemożliwy. Bardzo nam przykro, to smutna wiadomość. Wszyscy trzymamy kciuki, aby Piątek jak najszybciej wrócił na boisko" - powiedział lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski dla serwisu "Łączy nas piłka". 

Reklama

RK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje