Reklama

Reklama

Maciej Sawicki: Euro 2020 na 99 procent się nie odbędzie

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki powiedział na antenie Canal Plus, że zaplanowane na czerwiec i lipiec piłkarskie mistrzostwa Europy nie odbędą się na 99 procent, podobnie jak marcowe mecze towarzyskie. Powodem jest szerzący się na świecie koronawirus.

"Mecze reprezentacyjne zaplanowane na marzec się nie odbędą, wskazują na to decyzje władz państwowych i FIFA. Mamy ograniczony ruch lotniczy, a także kwarantannę wszystkich osób przekraczających granicę" - powiedział Sawicki, pytany o najbliższe spotkania reprezentacji Polski.

"Biało-Czerwoni" mają zmierzyć się 27 marca we Wrocławiu z Finlandią, a 31 marca z Ukrainą w Chorzowie.

We wtorek ma odbyć się wideokonferencja, której inicjatorem jest UEFA. Sawicki zaznaczył, że ma wówczas zapaść wiele konkretnych decyzji, dotyczących rozgrywek krajowych, pucharowych i reprezentacyjnych.

Reklama

"Euro na 99 procent się nie odbędzie, dyskusja toczyć się będzie przede wszystkim o tym, jak dokończyć sezony krajowe" - zauważył Sawicki i dodał, że nadrzędne w tej chwili są rozgrywki krajowe, bo to one decydują o tym, które kluby zagrają w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

"Jeśli chodzi o Polskę, poradzimy sobie ze wszystkim. UEFA też patrzy na nas jak na kraj, który sobie poradzi. Są pomysły na to, żeby kolejne rundy Ligi Europy i Ligi Mistrzów zawęzić do rozgrywania jednego meczu, bez rewanżu. Wariant z finałami w formie Final Four także będzie dyskutowany" - przyznał sekretarz generalny PZPN.

Euro miało rozpocząć się 12 czerwca i potrwać do 12 lipca. Mecze zaplanowano w 12 miastach. Obecnie Europa walczy jednak z pandemią koronawirusa. W wielu krajach zamknięte są lotniska, ograniczony jest ruch graniczny. Zawieszone są ligi i niemal wszystkie wydarzenia sportowe.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 168 tys. przypadków zakażenia i ponad 6,4 tys. zgonów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy