Reklama

Reklama

Lewandowski wyprzedził Deynę i Wilimowskiego, ale wciąż jest za Bońkiem

Polska przegrała 2-3 ze Szwecją i odpadła z Euro 2020. Robert Lewandowski swoimi dwoma golami w drugiej połowie doprowadził do remisu, ale to Szwedzi zadali decydujący cios. Dla Roberta Lewandowskiego to gole numer 4 i 5 w całej historii jego występów w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata. Pod tym względem został czwartym strzelcem w historii reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski w meczu Polska - Szwecja zdobywał bramki w 61. i 84. minucie - najpierw pięknym strzałem pod poprzeczkę, potem uderzeniem po ziemi z bliska. Swój udział w Euro 2020 Robert Lewandowski kończy z trzema golami, bo trafienie zanotował też w meczu z Hiszpanią. 

Robert Lewandowski z 5 golami na Euro

Robert Lewandowski gole zdobywał też na Euro 2016 (w ćwierćfinale Polska - Portugalia) i na Euro 2012 (w meczu otwarcia Polska - Grecja). Razem z golami przeciw Hiszpanii i Szwecji na Euro 2020, daje to pięć trafień na mistrzostwach Europy. Jednocześnie, Robert Lewandowski nie ma na koncie żadnego gola na mistrzostwach świata. Już jednak dorobek pięciu bramek na mistrzostwach Europy sprawia, że rankingu polskich strzelców na dwóch najważniejszych turniejach, Roberta Lewandowski awansował na czwarte miejsce, wyprzedzając Kazimierza Deynę i Ernesta Wilimowskiego, którzy takich "mistrzowskich" goli mają po cztery.

Reklama

Zdecydowanym liderem tej klasyfikacji jest Grzegorz Lato (10 goli zdobytych na mundialach 1974, 1978 i 1982), wiceliderem jest Andrzej Szarmach, a trzeci jest Zbigniew Boniek.

Reprezentanci Polski z największą liczbą goli na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy

  1. Grzegorz Lato (10 goli na MŚ)
  2. Andrzej Szarmach (7 goli na MŚ)
  3. Zbigniew Boniek (6 goli MŚ)
  4. Robert Lewandowski (5 goli na Euro)
  5. Ernest Wilimowski i Kazimierz Deyna (po 4 gole na MŚ)
  6. Jakub Błaszczykowski (3 gole na Euro)
  7. Włodzimierz Smolarek, Bartosz Bosacki (po 2 gole na MŚ)

BN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje