Reklama

Reklama

Krzysztof Piątek po fatalnej kontuzji. "Łez było morze"

Krzysztof Piątek, z powodu fatalnej kontuzji, nie pojedzie na Euro 2020. Choć Paulo Sousa chętnie stawiał na napastnika Herthy Berlin, to jednak uraz w meczu ligowym sprawił, że piłkarz nie tylko musi zapomnieć o wyjeździe na ME, ale przez najbliższe miesiące w ogóle o graniu w piłkę. Piątek w szczerej rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że dzień, w którym uświadomił sobie powagę tego wszystkiego, był najgorszym w jego życiu.

- Pierwszy dzień po badaniach i diagnozie bez słowa przesady był najgorszym w moim życiu. Naprawdę dopadła mnie straszna załamka. Dotarło do mnie, że przepadły mistrzostwa Europy, o których od dwóch lat marzyłem - powiedział Krzysztof Piątek w rozmowie w "Przeglądem Sportowym".

Przypomnijmy, że polski napastnik kontuzję w meczu Herthy Berlin z Schalke FC. Początkowo sądzono, że Piątek skręcił kostkę, okazało się jednak, że jest ona złamana. Nawet mimo tego pierwsze prognozy dawały mu cień nadziei na wyjazd na Euro 2020. Niestety z każdym dniem było tylko gorzej i ostatecznie zakończyło się na operacji i kilku miesiącach przerwy, co było dla piłkarza ogromnym ciosem.

Reklama

Krzysztof Piątek: Serce bolało

- Mógłbym powiedzieć, że łezka w oku się zakręciła, ale tych łez było morze... Ciężko... Serce bardziej bolało niż noga... - powiedział Piątek. Dodał jednak, że już po operacji poczuł się lepiej. Dotarło do niego, że przyszła pora na działanie i walkę o jak najszybszy powrót na boisko.

"Ufam, że w piłce nożnej, tak jak w życiu, nic nie dzieję się, bez przyczyny. Wierzę, że Bóg ma wobec mnie plany" - napisał z kolei na swoim profilu na Twitterze tuż po operacji piłkarz Herthy.

Teraz przed nim długa i żmudna rehabilitacja, która miejmy nadzieję, zakończy się sukcesem i Polak będzie mógł wrócić do gry już na jesień. Euro 2020 obejrzy co prawda tylko w telewizji, ale pamiętajmy, że Piątek 1 lipca skończy dopiero 26 lat i zapewne jeszcze niejedna wielka impreza przed nim.

KK

Dowiedz się więcej na temat: piłka nożna | Krzysztof Piątek | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje