Reklama

Reklama

Hiszpania pobiła kilka rekordów mistrzostw Europy

Hiszpania w trakcie meczu ze Szwecją w mistrzostwach Europy pobiła kilka rekordów, ale nie przełożyło się to na wynik, bo padł tylko bezbramkowy remis. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego będzie kolejnym rywalem w Polski w grupie E.

Podopieczni Luisa Enrique mieli w poniedziałek w Sewilli ogromną przewagę w posiadaniu piłki. Wyniosło ono aż 85 procent, co jest oczywiście najlepszym wynikiem od czasu, kiedy takie statystyki są prowadzone, czyli od 1980 roku.

W pierwszej połowie Hiszpanie wymienili między sobą 419 podań, czym ustanowili nowy rekord mistrzostw Europy. Z tego aż 303 z nich było na połowie rywala, co również jest najlepszym wynikiem. Natomiast Szwedzi w pierwszej połowie wymienili tylko 38 podań na połowie przeciwnika, najmniej w historii mistrzostw Europy.

Hiszpania pobiła własny rekord

To jednak nie wszystko. W całym meczu Hiszpanie wymienili aż 917 podań, czym pobili własny rekord sprzed dziewięciu lat. Wtedy, w spotkaniu z Irlandiąm drużyna z Półwyspu Iberyjskiego wymieniła "tylko" 859 podań, z czego za 136 z nich odpowiedzialny był Xavi.

Podopieczni Enrique to kolejny rywal Polaków na Euro 2020. Ten mecz w sobotę 19 czerwca w Sewilli o 21.

Reklama

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Pawo

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Hiszpanii | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje