Reklama

Reklama

Euro 2020. Znamy sędziego meczu Polska - Słowacja

Mecz Polska - Słowacja już w poniedziałek o 18. Rumuński arbiter Ovidiu Alin Hategan poprowadzi pierwsze spotkanie reprezentacji Polski na Euro 2020, w którym rywalem "Biało-Czerwonych" będą Słowacy.

Opublikowana została obsada sędziowska czwartego dnia meczowego Euro 2020. W poniedziałek odbędą się trzy spotkania fazy grupowej. Mecz Polska - Słowacja poprowadzi doświadczony sędzia z Rumunii.

W poniedziałek o godzinie 15 w Glasgow zmierzą się reprezentacje Szkocji i Czech. Spotkanie poprowadzi niemiecki zespół sędziowski, na którego czele stoi Daniel Sibert, a asystować mu będą Jan Seidel i Rafael Foltyn. Arbitrem technicznym będzie Georgi Kabakov, a rezerwowym asystentem Martin Margaritov (obaj z Bułgarii). Obsada sędziowska VAR-u jeszcze nie jest znana.

Reklama

Mecz Polska - Słowacja. Znany nam sędzia

O godzinie 18 w Sankt Petersburgu swoje pierwsze spotkanie rozegrają Polacy, a ich rywalem będzie reprezentacja Słowacji. Mecz poprowadzi doświadczony rumuński sędzia Ovidiu Haţegan. Jego asystentami będą Radu Ghinguleac i Sebastian Gheorghe.

Rolę arbitra technicznego będzie pełnić István Kovács, a rezerwowego asystenta Vasile Florin Marinescu. Co ciekawe wszyscy arbitrzy są z Rumunii. Obsada VAR-u nie jest jeszcze znana.

Ovidiu Hategan. Co o nim wiemy?

Urodził się 14 lipca 1980 roku. Spotkania rumuńskiej Liga I prowadzi regularnie od 2005 roku, a w gronie sędziów międzynarodowych znajduje się od 2008 roku. Do tej pory prowadził 33 spotkania Ligi Mistrzów i 29 Ligi Europy. Hategan na Euro 2016 prowadził dwa spotkania fazy grupowej i co ciekawe jednym z nich był mecz Polska - Irlandia Północna (1-0).

Wieczorne spotkanie w Sewilli rozegrają nasi grupowi rywale. Hiszpania będzie rywalizować ze Szwecją. Na sędziego głównego spotkania wyznaczono Słoweńca Slavko Vinčića. Asystować mu będą Tomaž i Andraž Kovačič. Sędzią technicznym będzie Davide Massa, a rezerwowym asystentem Stefano Alassio (obaj z Włoch). 

Obsada VAR:

Mecz 1:

Na VAR zasiądą Marco Fritz, Christian Dingert i Christian Gittelmann z Niemiec, a także Alejandro José Hernández Hernández z Hiszpanii.

Mecz 2:

 System VAR obsługiwać będą Marco Di Bello, Filippo Meli i Massimiliano Irrati z Włoch, a także Jérôme Brisard z Francji.

Mecz 3:

Przed monitorami VAR zasiądą Bastian Dankert z Niemiec, Christopher Kavanagh i Lee Betts z Anglii, a także Kevin Blom z Holandii.

Informacje o wszystkich arbitrach, wyznaczonych do prowadzenia spotkań Euro 2020 znajdziesz TUTAJ - kliknij

Paulina Czarnota-Bojarska zaprasza na codzienny program o Euro - Oglądaj teraz!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Łukasz Rogowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL