Reklama

Reklama

​EURO 2020. Znamy sędziego meczu Hiszpania - Polska! To Daniele Orsato

UEFA opublikowała obsadę sędziowską dziewiątego dnia turnieju EURO 2020. W sobotę 19 czerwca Polska rozegra mecz o wszystko, a w grupie F Portugalia zmierzy się z Niemcami. Kim jest sędzia meczu "Biało-Czerwonych"?

Spotkanie Hiszpania - Polska zostanie rozegrane o godzinie 21:00 w Sewilli. Mecz poprowadzą włoscy arbitrzy na czele z Daniele Orsato. Na trwającym turnieju prowadził już spotkanie Anglia - Chorwacja, a w ubiegłym roku był rozjemcą finału Ligi Mistrzów. 

Włoch prowadził także w 2017 roku mecz eliminacyjny do mundialu Polska - Czarnogóra. Asystentami w tym spotkaniu będą Alessandro Giallatini i Fabiano Preti. Rolę sędzi technicznej będzie pełnić Stéphanie Frappart, a rezerwowego asystenta Mikael Berchebru z Francji. Na VAR zasiądzie czterech Włochów: Massimiliano Irrati, Marco Di Bello, Filippo Meli i Paolo Valeri.

Reklama

Daniele Orsato poprowadzi mecz Hiszpania - Polska

Pierwszy mecz w tym dniu to pojedynek reprezentacji Węgier z Francją. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 w Budapeszcie, a poprowadzi je Michael Oliver z Anglii, dla którego będzie to pierwsze spotkanie na turnieju. Asystentami będą Stuart Burt i Simon Peter Bennet. Sędzią technicznym będzie Bartosz Frankowski, a rezerwowym Marcin Boniek. Na VAR zasiądą Christopher Kavanagh i Lee Betts z Anglii oraz Kevin Blom i Pol van Boekel z Holandii.

O godzinie 18:00 w Monachium reprezentacja Niemiec zmierzy się z Portugalią. Do prowadzenia zawodów zostali wyznaczeni także angielscy sędziowie z Anthonym Taylorem na czele, który prowadził nieszczęsny mecz Dania - Finlandia. Asystentami będą Gary Beswick i Adam Nunn. 

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Sędzią technicznym będzie Srđan Jovanović, a rezerwowym asystentem Uroš Stojković z Serbii. Na VAR zasiądą Stuart Attwell z Anglii oraz Juan Martínez Munuera, Iñigo Prieto López de Cerain i Alejandro José Hernández Hernández z Hiszpanii.

Łukasz Rogowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje